У Львові на благодійному концерті заспівають унікальні колискові про та для аутистів

logo
29602_u_lvovi_na_blagodijnomu_koncerti_zaspivaj.jpeg


Відома вокалістка Соломія Чубай, що виховує сина із Синдром Аспергера, ініціювала унікальний проект щоб порушити мовчанку навколо проблем людей з аутизмом.
фото: pixabay.com

фото: pixabay.com

«Колискові для Олекси» – це унікальний для України музично-театральний відеоарт проект. В  його основу покладена реальна історія хлопчика з Синдромом Аспергера (високофункціональний аутизм) – Андріїшина Олекси та його мами Соломії Чубай, фронтмена гурту «Джалапіта». Це реальна історія, котра через досвід Олекси розповідає про особливих дітей та їхній світ. А його мама співаючи українські народні та авторські колискові, шукає ключик до світу свого сина. Здобуває новий, особливий досвід і хоче поділитися цим з усіма.

Як розповідала Соломія Чубай в ексклюзивному інтерв’ю Tvoemisto.tv, Олекса є для неї і сином, і вчителем. «Усі на мене дивляться співчутливо. А я розумію, що якби не Олекса, я б не стала тим, ким є. Такі діти вчать чути себе й інших. Ми живемо у буденних речах, постійно намагаємося заробити якомога більше грошей, а ці діти, вони над цим усім. Те, що діти з аутизмом не комунікують у суспільстві означає, що вони мають інший зв’язок. Вони є поводирями. Олекса – мій син, але він – мій вчитель. Він моє диво. Мій син врятував мене від того, якою я була, й відкрив мені ту любов, якої я не знала. Це любов до себе.  Коли ти любиш себе, то ти будеш любити інших – це важливо.Ще один урок, якого мене навчив Олекса – нам потрібно чути один одного. Людина, котра прийде в твоє життя, повинна поважати твою особистість, твій простір… і ти повинен до цієї людини ставитись так само. Ці діти вчать поважати цей простір», д – поділилася вокалістка власною історією.

Соломія Чубай із сином Олексою та чоловіком. Фото із соцмереж

 «Мета цього проекту – через конкретну життєву історію показати світ аутистів та їхніх батьків, залучивши до цього якомога ширшу аудиторію, в тому числі тих людей, які не мають іншого способу поглянути на світ аутистів. Унікальна збірка колискових і музично-театральний мультимедійний проект, цільовою аудиторією якої будуть львівська молодь, молоді батьки, члени сімей аутистів, педагоги, вихователі, має шанс, крім суто просвітницької, виконати місію емпатичної, ефект співпричетності.

Проект передбачає видання альбому українських колискових, роботу психологів з вчителями початкових класів, вихователями у садочку, Lego-терапію, стильні відеоролики «Мама і я», майстер-класи з художниками та музикантами, поведінкову терапію з батьками у котрих проблеми з вихованням дітей» – розповідає Соломія Чубай, організатор проекту.

У рамках проекту «Колискові для Олекси», 11 жовтня о 18:30 годині у Грушевському сінема джаз, що на проспекті Шевченка, 28, відбудеться благодійний аукціон картин.

А 24 листопада о 19:00 годині у театрі імені Марії Заньковецької пройде благодійний концерт. Деталі та квитки – за посиланням. Колискові співатимуть: Соломія Чубай – вокал, ROCKOKO – струнне тріо, Лука Гануляк – перкусія, Сашко Главацький – гітара, Вокальна арт-сутдія «Жайвір». Гості проекту: Тарас Чубай та Піккардійська Терція

Окрім іншого, зібрані кошти скерують на зйомку відео про десяток сімей з дітками-аутистами, що навчилися з цим жити і живуть щасливо. Відео розповсюдять інтернетом, аби ті, хто бояться такого діагнозу, вміли його прийняти.

Опублікувала Наталія Середюк

 


Реклама

А поділитися?