У Львові на екологічній конференції екологи та громадськість ухвалять спільну резолюцію

logo
u_lvovi_na_ekologichnij_konferenciji_ekologi_ta_gromadskist_uhvaljat_spilnu_rezoljuciju.jpg


До Львова на всеукраїнську конференцію на тему «Екозагрози. Як попередити та протистояти» з’їхалось близько 80 делегатів з різних регіонів України.

Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

Організатором конференції є ГО Всеукраїнське об’єднання українок «Яворина». Її голова український політик та очільниця Львівської обласної організації політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода» Ірина Сех вважає, що така конференція необхідна, оскільки поблизу Львова на Грибовицькому сміттєзвалищі недавно сталась екологічна катастрофа.

«Ця конференція відбувається саме у Львові, бо ми тут зіткнулись з екологічною проблемою. У Львові трапилось екологічне лихо, яке назрівало давно, бо владі до цього не було діла. От власне і Львів є таким прикладом, як не можна себе поводити із твердими побутовими відходами. Сама конференція складається з трьох частин. Перша – це інструменти впливу громадськості на розв’язання екологічних проблем, друга – це поводження з відходами та третя – регіональні екологічні загрози», – зазначила Ірина Сех.

За результатами конференції громадські діячі та екологи схвалять спільну резолюцію щодо подальших змін в екологічному законодавстві.

«Сьогодні за результатами роботи буде ухвалена резолюція, звернення до центральних органів влади та до місцевих щодо нагального ухвалення як програм загальноукраїнських, змін до законодавства так і конкретних дій в екологічному плані. Тут є не тільки представники громадських організацій, а й є науковці, експерти, тому плануємо розробити план, яким ми разом з громадськістю можемо впливати на довкілля», – додала Ірина Сех.

Еколог Алла Войцехівська зазначила, що така конференція необхідна, щоб привернути увагу до екологічних проблем

«Моя доповідь про ситуацію, яка склалася з відходами в країні і про шляхи вирішення цієї проблеми. Зараз такий момент, коли потрібно консолідуватися, зібратися зі силами і допомагати. Саме сьогодні ми шукатимемо шляхи вирішення з екологічних проблем, бо у нашої влади дуже недбале ставлення до довкілля, починаючи по всій вертикалі: з адміністрації президента й до органів місцевого самоврядування. Сьогоднішні екологічні закони не відповідають європейським нормам. Наше міністерство екології через мораторій не здійснює перевірку тих підприємств, які мають справу із токсичними відходами», – зазначила Алла Войцехівська.


Реклама

А поділитися?