​У Львові на єврейських захороненнях хочуть збудувати готель

logo


У Львові на території нового кладовища євреїв, що на вул. Єрошенка, 22 триває будівництво. Єврейська громада у Львові наголошує, що новий будинок зводять на кістках колись закатованих їхніх співвітчизників.

Про це пише директор Центру досліджень юдаїки Мейлах Шейхет на своїй сторінці у Facebook. Як зауважує керівник, на території , де триває будівництво, можна побачити купи землі, де під ковшем екскаватора видніються людські кістки. Тут була територія захоронення євреїв. На початку вересня Вищий адміністративний суд України не задовольнив позов євреїв, які хотіли відновити історичні межі Нового кладовища, що по вулиці Єрошенка, 22. А через декілька днів Львівський апеляційний суд дозволив тут будівництво на території Старого єврейського кладовища.

За словами Мейлаха Шейхата, у 2013 українські суди скасували Меморіал на території цвинтаря. А натомість на місці розпочали будівництво.

«У 2016 під час розкопок з могил викинули тисячі людських останків, які знаходились там», – наголошує він.

Зі слів Шейхата, на території нового єврейського кладовища планують величезний готель, при тому, що там знаходяться місце поховання євреїв, які загинули від рук радикалів за підтримку утворення ЗУНР.

Водночас Тетяна Могінська, юрист, підтвердила, що Вищий суд відхилив касаційну скаргу, а Львівський апеляційний суд залишив в силі рішення про дозвіл на будівництво, мотивуючи це тим, що міськрада виконала розпорядження Кабінету Міністрів. Могінська зауважила, що міськрада виконала розпорядження Кабміну 604-р від 1998 р. про об’єднання цвинтарів задовго до того, як його прийняли (у 1960 та 1989 роках). Проте жодних доказів стосовно п. 3 (проведення досліджень цвинтарів та місць масових розстрілів) наведено не було. Поки повного тексту рішення суду немає. Крім того, наступний пункт постанови говорить про заборону будь-якої діяльності у місцях, де залишились сліди давніх поховань, та на території давніх кладовищ. Проте останні факти суд, чомусь, до уваги не взяв.

За словами представниці Феміди, не зауважив суд і про те, що до Міністерства культури вже давно подали пакет документів стосовно внесення об’єкту (єврейського кладовища) до реєстру пам’яток. Це питання залишається без відповіді вже більше року.

«Чи вірить хтось ще в те, що у нашій країні йде розвиток і ми йдемо в ЄС?», – підсумувала Тетяна Могінська.