У Львові на одному сайті зібрали всю інформацію про роботу депутатів на сесіях міськради

logo
116196_u_lvovi_na_odnomu_sajti_zibrali_vsju_info.jpeg


У Львові на одному сайті зібрали всю інформацію про роботу депутатів на сесіях міськради

У Львові почав працювати сайт, який автоматично аналізує відкриті дані за результатами голосувань у міській раді від 2015 року.

Такі ж платформи діють ще в чотирьох містах: Луцьку, Вінниці, Харкові та Миколаєві, повідомили партнери та ініціатори проекту під час прес-конференції, повідомляє кореспондент Lvivnews.com.ua.

Поглянути, як працює певний депутат на сесіях міської ради, можна за адресою https://lviv.rada4you.org/.

Експерт Громадянської мережі «Опора», ініціатор створення громадської платформи для аналізу голосувань депутатів «They Vote For You» Юрій Лісовський розповів, що на сайті можна переглянути інформацію про всі голосування: прийняті вони чи відхилені, «розкололи» вони фракцію чи об’єднали, як голосував кожен окремий депутат за певне питання. Крім того, на сайті є інформація про те, скільки засідань відвідав кожен депутат, скільки разів проголосував «за», «проти» чи утримався.

«Цікаво, що аналогічні сайти є в п’яти містах України. Тож можна поглянути, з ким певна фракція голосує у Львові, а з ким та сама фракція має однакові погляди в Харкові чи Луцьку. Можна побачити одностайність депутатів у якихось питаннях, щось порівняти, проаналізувати. Звичайно, дуже важливим є локальний рівень, але добре, що є можливість порівнювати», – сказав Юрій Лісовський.

Начальник управління «Секретаріат ради» ЛМР Юрій Лукашевський зазначив, що найбільшим користувачем цього сервісу, мабуть, будуть самі депутати та працівники міської ради.«Це є ще один крок до кращого розуміння мешканцями того, що та як відбувається у стінах міської ради, як здійснюється місцева політика. Це дуже добре. Для мене цей сервіс має цінність тому, що там дуже легко та зручно за будь-яким ключовим словом відстежувати те, як рада приймала рішення, як голосували ті чи інші депутати чи окремі фракції. Думаю, це також оцінять журналісти як дієвий інструмент для своєї роботи», – розповів Юрій Лукашевський.

На сайті зібрано 95% даних про голосування депутатів, а інформацію на ньому постійно оновлюватимуть.

А поділитися?