У Львові на вул. Лінкольна за кошти мешканців та ЄС встановили 8 вуличних тренажерів

logo


Дворічний проект Інституту міста «Громади в дії» завершується. У ці вихідні на вул. Лінкольна, 23 відкрили майданчик із вуличними тренажерами. Це десята громада з вісімнадцяти, яка втілила в життя свою ідею у рамках проекту Інституту міста «Громади в дії».

Ще рік тому стадіон училища номер №48 виглядав так: розбиті часом бігові доріжки, одна перекладина і висока трава. Та мешканці захотіли радикальних змін у своєму районі. Щоб отримати фінансування від Європейського Союзу люди й самі мали долучитися фінансово. У цій громаді зібрали майже 26 970 грн.

«У нас були 112 доброчинців від 10 до 11 тисяч одним платежем. Дуже дякуємо одному меценату, який нам допоміг з реалізацією цього проекту. Насправді, тут дуже велика частина, яка пророблена мешканцями. Дуже дякую тим всім людям, які відчиняли свої двері, коли ходила я до них в квартири», – розповіла активістка мікрогромади «Топольна-Замарстинів» Ірина Панчишин.

Рекламували проект сусідам у різноманітний спосіб.

«Поширювали у фейсбуці, просили в знайомих, писали в приватні повідомлення», – пояснила мешканка Оксана Луцко.

Євросоюз додав ще 2 тис. євро. Тож мешканці придбали вісім вуличних тренажерів. За додаткові гроші з проекту купили ще й плитку. Таких успішних громад, як ця, у місті вісімнадцять. Вони, як і інші, згуртувалися для спільної мети.

«Показати мешканцям, що вони теж мають у своїх руках інструмент до змін. Якщо кожен окремо, коли кожен думає тільки про свої стіни – важко щось реалізувати. Але коли вийти, познайомитися з сусідами, зорганізуватися, то можна зробити щось більше», – пояснила координаторка мікрогромади «Топольна-Замарстинів» Тетяна Попович.

Щоб тренажери й справді приносили користь, тренер Максим дає поради, як ними правильно користуватися.

«Для максимального результату бажано проходити по три кола кожен тренажер і цього досить, щоби тримати себе в хорошій формі», – пояснив тренер Максим Васильчак.

Проект вуличних тренажерів надихнув до роботи керівництво училища. Власними силами тут облаштували пісочницю, встановили лавки та поставили гойдалки, які зробили у стінах закладу.

«За ним буде баскетбольний майданчик. За баскетбольним буде волейбольний майданчик. Буде також розширено і збільшено розміри футбольного поля, щоб можна було на ньому проводити змагання вищого рівня», – розповів директор ВПУ №48 Роман Федчишин.

Далі училище шукатиме фінансування, аби облаштувати сучасні бігові доріжки.