У Львові набирає обертів скандал через пам’ятник “совєцкому” союзу (Відео)

logo


У Львові громадські активісти вимагають знести пам’ятник радянським солдатам. Суперечки точаться майже 20 років, передає “5 канал”. 

За темою

>
На Дніпропетровщині відкрили пам’ятний хрест захисникам України

Монумент бойової слави радянських збройних сил помпезно відкрили майже півсотні років тому. Під декомунізацію він не потрапив, але щороку 1 та 9 травня, окрім ветеранів Другої світової, тут збираються місцеві комуністи – саме це і обурює активістів.

Активіст Тарас Хамер понад десять років бореться за декомунізацію у Львові. Разом з іншими однодумцями об’єднались в ініціативну групу, що вимагає від міської влади демонтажу Монумента слави. На його місті пропонують встановити Меморіал пошани бійцям АТО.

“Вшановувати героїв які за Україну боролися, не за “совєцкий” союз. Тут пам’ятник “совєцкому” союзу. На ньому, як ви бачите, написано СССР. Тобто держава, яка тероризувала не тільки український народ, а й півсвіту. І коли переміг комунізм у Другій світовій, ми побачили, що вони творили”, – наголошує активіст Тарас Хамер.

Історик Іван Сварник такої ж думки. Він вважає, що пам’ятник слід демонтувати і перенести у музей.

“Одна із скульптурних груп показує, як галичани хлібом сіллю зустрічають Червону армію. Однак там немає того, що було після вересня 1939 року. А було насильство, була депортація, були розстріли – все те, що принесла радянська влада”, – нагадує історик.

Проти демонтажу Монументу Слави виступили ветерани Другої світової війни, які традиційно вшановують 9 травня.

“7 мільйонів українців пройшло через війну у складі радянської армії. Були дуже видатні українці , маршали радянських військ, командири, герої, звичайні солдати . Із західної України дуже багато пішло на цю війну. це всім ним пам’ятник”, – відзначає ветеран Другої світової війни Ігор Юхновський.

Монумент слави, за оцінкою Українського інституту національної пам’яті, не підпадає від закон про декомунізацію. Тому його подальша доля залежить від міської ради. Спеціально створена робоча група має вирішити ще до кінця літа, чи можливий демонтаж суперечливого монумента.

Марта Шикула,Євген Радіон, Львів, “5 канал”

Відео за темою

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Києві вшанували пам’ять жертв політичних репресій – фото