У Львові нагромадилось рекордних 11,5 тис. тонн сміття

logo
103843_u_lvovi_nagromadilos_rekordnih_11_5_tis_t.jpeg


На сьогодні ситуація у Львові критична. Загальний обсяг сміття, яким завалено місто, становить 11,5 тис. тонн. Про це 21 червня, під час брифінгу після наради за участі віце-прем’єр-міністр України Геннадія Зубка, заявив міський голова Львова Андрій Садовий, передає кореспондент Гал-інфо. 

«Я очікував, що ми отримаємо за підсумками наради чітку логістику, куди це сміття можна вивозити, бо в Україні 5,5 тис. полігонів. Можливо, буде ще якесь окреме рішення», – сказав Андрій Садовий.

Він заявив, що робити тимчасовий полігон на території Львова неможливо.

«Тут є проблеми законодавчі, а Львів – це надзвичайно компактне місто. Нам потрібен резервний полігон замість Грибовицького, який обслуговував Львів та чотири райони області. Знайти місце під резервний полігон просто, бо у нас є військові бази, де були ракети, хімічні субстанції. Я також очікую, що така ділянка буде запропонована місту. Ми знаємо, де будемо будувати завод. Нас цікавить можливість вивозити відходи поки ми не матимемо завод», – сказав Андрій Садовий.

Він нагадав, що п’ять місяців тому до Львова приїздив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, і він очікував після цього, що буде розв’язана проблема.

«Сьогодні є критичне накопичення, яке треба вивезти. Якби не було системної блокади протягом останнього року ми б нормально попрацювали. Всі приватні полігони, які працювали зі Львовом, відмовили нам через тиск», – заявив Садовий.

Він наголосив, що 33% ринку вивезення ТПВ зі Львова посідає компанія АВЕ, але вона немає куди вивозити відходи.

«Вони (державна влада, – ред.) моніторять ситуацію. Якщо вже критична, то вони включаються для того, щоб одноразово допомогти, а потім продовжують знову зажимати. Якщо буде політична воля на допомогу, я буду дякувати, поки буде тривати блокування, я буду про це казати», – заявив Андрій Садовий.


Реклама

А поділитися?