У Львові офіційно запрацював завод з переробки люмінісцентних ламп

logo


Завод з переробки люмінісцентних ламп у Львові отримав ліцензію на початок роботи. Про це ZAXID.NET розповів начальник управління екології Львівської міськради Андрій Галушка під час запуску підприємства.

«Тут перероблятимуть лампи та ртутні термометри. На виробництві стоїть шведське обладнання компанії – однієї зі світових лідерів у галузі рециклінгу електронних відходів. Воно розподіляється все по різних частинах: метал, скло, люмінофор», – розповів Андрій Галушка.

Завод з переробки люмінесцентних ламп львівського КП «Зелений Львів» розташований у селі Муроване. Приміщення та конструкція для переробки відходів були готовими ще торік, проте, через відсутність ліценції на початок роботи, ним не користувалися.

«Тільки у серпні Кабінет міністрів затвердив порядок видачі ліцензій здійснення господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами, у жовтні завод отримав ліцензію на початок робіт. Ліцензія є безтерміновою, а львівське підприємство є першим в Україні, яке здійснює замкнутий цикл переробки ртутних ламп. За нашими підрахунками Україні потрібно щонайменше ще 10 таких заводів, аби забезпечити переробку усіх люмінісцентних ламп», – зазначив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, який приїхав на запуск роботи заводу.

Вартість проекту – близько 1,3 млн євро, 11% з них – з міського бюджету

Над проектом «Створення муніципальної системи поводження з відходами електронного та електричного устаткування у Львові з використанням досвіду Любліна» у міській раді працювали чотири роки, реалізували його за співфінансування ЄС. Вартість проекту – близько 1,3 млн євро, 11% з них – з міського бюджету.

На початку року працівники «Зеленого Львова» розпочали безкоштовний збір відпрацьованих ртутних ламп у мешканців міста. Їх збирає спеціальний еко-бус, який курсує за графіком. За словами Андрія Галушки, наразі зібрали уже понад 8 тис. відпрацьованих ртутних ламп.В управлінні екології додають, що потужність підприємства дозволяє переробляти люмінесцентні лампи усіє Західної України, відтак до міста можуть звертатися підприємства з інших областей для переробки відходів.