У Львові перед консульством Росії з’явилася “мілітарі-зона”

logo
41295_u_lvovi_pered_konsulstvom_rosiji_z_javila.jpeg


Карта Кримського півострова з піску і на ній тисяча «зелених чоловічків» – у такий спосіб громадські активісти, здебільшого – представники ГО «Крим SOS», висловили своє ставлення до анексії Криму. Акція, приурочена до 1000 днів окупації півострова Російською Федерацією, відбулася перед будівлею Генерального консульства РФ, що на вул. Левицького, 95.

Мистецький перформанс кримцям допомагали робити львівські художники Влодко Кауфман та Володимир Стецькович.

Активісти, крім того, що мілітаризували «пісочницю», також перекинули через паркан консульства літачки, складені з аркушів, які містять текст резолюції Генасамблеї ООН від 27 березня 2014 року про територіальну цілісність України. 

Говорили й про те, що за час окупації у Криму зафіксовано 269 випадків порушень прав людини, дев’ятьох кримчан вбили, а п’ятнадцять вважаються такими, що зникли безвісти.

Акція перебігала мирно. Поліцейські, що чергували біля будівлі дипломатичної установи, не перешкоджали активістам.

Також не було жодної реакції і з боку працівників Генконсульства РФ.

«Переконаний, що настане той день, коли ми повернемося на свою батьківщину», – підсумував акцію один із активістів ГО «Крим SOS» Енвер Бекіров.

Про тисячу днів окупації Криму Російською Федерацією нагадує й величезний банер на будівлі міської ради, що у самісінькому центрі Львова – на площі Ринок. На ньому Герб України – Тризуб та кримських татар – Тарак-тамга. Також – напис українською та кримськотатарською мовами: «Спільно боремося за волю».  

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...