У Львові планують навести лад з вуличними музикантами, репертуар яких шкодить місту

logo


muzukuУ Львові планують розробити положення про регулювання вуличного мистецтва. 

«Наступного тижня відбудеться перше засідання робочої групи, яка включатиме представників і виконавчих органів, і громадськості. У нас уже є попередньо напрацьоване положення про регулювання вуличного мистецтва, але його ще необхідно проінспектувати з різних точок зору. Першочергово це стосується відповідності положення чинному законодавству, адже йдеться не лише про Закон про культуру, а й про громадський порядок, тишу, відповідні ухвали міської ради», – про це  Tvoemisto.tv розповіла директор департаменту розвитку ЛМР Наталія Бунда.

Наталія Бунда зазначає, що документ стосуватиметься усього вуличного мистецтва – у тому числі, наприклад, осіб, переодягнених у різні костюми. За її словами, важливо опрацювати положення з юридичного боку, щоб уникнути можливості його подвійного тлумачення. Для цього на першому засіданні будуть визначені конкретні терміни. Крім того, на початку робочу групу ознайомлять із тими напрацюваннями, які вже має департамент, а також розглянуть, як подібні постанови працюють в інших містах – зокрема за кордоном.

«Взагалі ми хочемо розробити концепцію проведення культурно-масових подій у Львові, адже є такий момент, що люди подають заявки на проведення заходів, проте управління культури не має повноважень видавати їм відповідні дозволи. Це неправильно», – пояснює вона.

Такі рішення пов’язані з численними наріканнями мешканців на репертуари музик, зокрема антиукраїнські, російські, ксенофобські, нецензурні пісні, які виконують вуличні музики. Так нещодавно історик та львовознавець Ігор Лильо розповів про випадок свідком якого він став:

“Я доброзичливо ставлюсь до музик котрі грають на вулицях Львова в останній час. Серед них чимало тих що так підробляютль собі на хліб чи радше алкоголь. Мені вони значно симпатичніші ніж професійні жебраки. Проте, кілька днів тому, працюючи з клієнткою я таки звернув увагу на репертуар двох хлопців, що стояли поблизу Вірменського храму. Те що я почув – впровадило мене в стан шоку. Українською мовою співали про те, що “…пора жидовню” гнати з України а закінчивши, продовжили російською співати щось з поезії Єсеніна. Я категоричний противник цензури, але вважаю, що настав час міській владі Львова та депутатам серйозно поцікавитись, хто і чим заповнив вулиці старого міста.” – запевнив іторик.

Наталія Бунда зазначає, що в положенні про регулювання вуличних мистецтв будуть враховані різні сторони питання, у тому числі і репертуар вуличних виконавців.

За її словами, забороняти грати музикам на вулицях ніхто не збирається, адже такі виконавці додають місту свого шарму та позитивно впливають на його туристичну привабливість.

У міській раді зацікавлені якомога швидше розробити це положення, проте кінцевих термінів ще не називають. Так само ще невідомо, як на практиці воно працюватиме. Зі слів Наталії Бунди зрозуміло, що першочергово буде йти мова про отримання дозволів на проведення відповідної діяльності та визначення місць, де цю діяльність можна буде проводити.