У Львові почали боротися з потопами на дорогах після дощів

logo


Міські служби спільно працюватимуть над реформуванням системи дощової каналізації, аби збирати воду у ставах, а не на дорогах.фото: Марічка Ільїна

фото: Марічка Ільїна

Для координації роботи комунальних підприємств, Львівводоканалу та міських управлінь від 19 серпня створена робоча. 

«Ціль робочої рупи ув’язати роботу департаментів. «Водоканал», управління екології, управління архітектури – кожен працює згідно свого законодавства і часто не пересікаються, – сказав у коментарі Tvoemisto.tv начальник управління архітектури та урбаністики ЛМР Юліан Чаплінський. – При проектуванні нових вулиць, розробці детальних планів і видачі технічних умов «Водоканалом» треба враховувати потребу створювати нову інфраструктуру: розділену фекальну і дощову каналізацію і вирішувати, які мають бути об’єми дощових колекторів, щоби не було підтоплень, які у нас відбуваються щороку на перехресті Коперника, Сахарова і Вітовського».

За його словами, розділена каналізація є у нових районах, а в центрі міста колектори загальні: дощові та фекальні стоки потрапляють у заканалізовану Полтву, з якої стоки потрапляють у загальну річкову систему. 

Оновлена система стоків має сприяти акулюванню дощової води для поливу та пожежних гідрантів, поповненню існуючих природніх водойм, а також дати можливість створення нових рекреаційних зон зі штучними ставами, річками та потічками. 

Пілотний проект зі штучною водоймою планують реалізувати в Горіховому Гаю. За оцінкою Юліана Чаплінського, він може втілитися із завершенням будівництва ЖК «Америка» протягом двох років. 

<div right;”=”” style=”text-align: right;”> Зоя Красовська