У Львові покажуть вишиті сорочки Героїв Небесної сотні

logo
106189_u_lvovi_pokazhut_vishiti_sorochki_gerojiv.jpeg


30.06.2017, 18:02

Львовский исторический музей, выставка вышивки, Герои Небесной сотниУ Львові 30 червня відбудеться​ відкриття​ виставки​ орнаментальної​ вишивки​ Людмили​ Огнєвої​ “Молюсь​ за​ тебе,​ Україно!”, де будуть представлені зразки орнаментів вишитих сорочок борців за українську державність. Про це повідомляється на сайті Львівського історичного музею.

30 червня о 15:00 у Музеї визвольної боротьби України (вул. Лисенка, 23 А) – відділі Львівського історичного музею відбудеться відкриття виставки орнаментальної вишивки Людмили Огнєвої “Молюсь за тебе, Україно!”, приуроченої до 110-ї річниці від дня народження Романа Шухевича.

В експозиції будуть представлені унікальні роботи, пов’язані з українцями, чиї справи визначали й сьогодні вирішують долю України, зокрема зразки орнаментів вишитих сорочок творців та борців за українську державність: митрополита Андрея Шептицького, митрополита Йосипа Сліпого та священиків УГКЦ, учасників українського визвольного руху ОУН та УПА, підпільників ОУН на Донбасі, політв’язнів радянських таборів, героїв Небесної Сотні та учасників АТО.

Довідка SQ. Людмила Огнєва народилася 1936 року на Вінничині, у 1944 році переїхала на Донеччину. Радіофізик. Громадська діячка. Журналістка. Дослідниця української вишивки. Член Національної спілки журналістів України та Національної спілки народних майстрів України. Працювала інженером на радіозаводі у Воронежі, викладачем у вишах Воронежа та Донецька, програмістом у проектному інституті. У 1998 – 2017 роках очолювала Донецький відділ Союзу українок.

Во Львове 30 июня состоится открытие выставки орнаментальной вышивки Людмилы Огневой “Молюсь за тебя, Украина!”, где будут представлены образцы орнаментов вышитых рубашек борцов за украинскую государственность. Об этом сообщается на сайте Львовского исторического музея.

30 июня в 15:00 в Музее освободительной борьбы Украины (ул. Лысенко, 23 А) – отделе Львовского исторического музея состоится открытие выставки орнаментальной вышивки Людмилы Огневой “Молюсь за тебя, Украина!”, приуроченной к 110-й годовщине со дня рождения Романа Шухевича.

В экспозиции будут представлены уникальные работы, связанные с украинцами, чьи дела определяли и сегодня решают судьбу Украины, в частности образцы орнаментов вышитых рубашек создателей и борцов за украинскую государственность: митрополита Андрея Шептицкого, митрополита Иосифа Слепого и священников УГКЦ, участников украинского освободительного движения ОУН и УПА, подпольщиков ОУН в Донбассе, политзаключенных советских лагерей, героев Небесной Сотни и участников АТО.

Справка SQ. Людмила Огнева родилась в 1936 году на Винничине, в 1944 году переехала в Донецкую область. Радиофизик. Общественный деятель. Журналистка. Исследовательница украинской вышивки. Член Национального союза журналистов Украины и Национального союза народных мастеров Украины. Работала инженером на радиозаводе в Воронеже, преподавателем в вузах Воронежа и Донецка, программистом в проектном институте. В 1998 – 2017 годах возглавляла Донецкое отделение Союза украинок.


Реклама

А поділитися?