У Львові поставлять виставу за книгою Прохаськів «Куди зникло море»

logo
112528_u_lvovi_postavljat_vistavu_za_knigoju_pro.jpeg


Перший театр планує прем’єру на початок вересня.Фото: Видавництво Староого Лева

Фото: Видавництво Староого Лева

Сценічну версію дитячої книги Тараса і Мар’яни Прохаськів «Куди зникло море» готує перший театр у Львові. Tvoemisto.tv поспілкувалося з режисеркою вистави Оленою Криловою та авторами книги про подробиці постановки.

Дія книги відбувається у лісі. З кафе «Під дубом» зникає дуже гарна картина, на якій зображено море. Раптом ця картина зникає і починаються її пошуки. Спочатку підозри падають на приїжджого колекціонера Горностая, потім на підлітків-кабанів , але врешті за допомогою звірят з’ясувалося, що картину викрала відома співачка Соня Садова, яка приїжджала до лісу з концертом. Вона побачила, що усі мешканці лісу дуже щасливі  і подумала, що, викравши картину, теж стане щасливою. Все закінчується тим, що її пробачають і вона співає фінальну пісню.

Ідею про постановку до театру принесла одна з акторок, розповіла Олена Крилова. «Актриса Дана Бончук так захопилася книжкою , читаючи її своїй донці, що прибігла до мене і вмовляла її поставити. Вона знайома зі співавторкою книжки Мар’яною Прохасько, яка дозволила інсценізувати книгу» — сказала вона . Вистава має таку ж назву, як і книга, однак без знаку запитання. За словами режисерки, репетиції завершені на 90%. Виставу ще доопрацюють наприкінці серпня. Постановка орієнтована на діток віком від 5 років.

Олена Крилова зазначила, що прагнула створити у виставі атмосферу «ідеального лісу», бо саме так його називають у книзі. У цьому лісі ніхто не свариться, немає конфліктів, а будь-яку неприємну ситуацію перетворюють на гру.

«Ми хочемо показати діткам, як можна «вирулювати» зі складних ситуацій. От, наприклад, приходять кабани-хулігани, хочуть створити конфлікт, а лісові звірята перетворюють його на гру, починають бавитися» — підкреслила Олена Крилова.

У виставі звучатимуть пісні вокалістки польської групи «DagaDana» Дани Вінницької. Вона написала їх для книжки і дала згоду на використання у виставі. На додаток артистка написала кілька треків для музичного оформлення вистави.

Автори книги Тарас та Мар’яна Прохаськи розповіли Tvoemisto.tv, що їм сподобалася постановка і дещо дивно для них було перетворитися з авторів на глядачів..

«Загалом нам сподобалося те, що ми побачили. Особливо переконливими і природними були актори, які грали кабанів, і, звичайно, головна зірка – суперечлива і неповторна Соня Садова» — зазначили Тарас та Мар’яна Прохаськи.

За їх словами, з книгою «Куди зникло море»  зроблено найбільше авторських проектів в інших видах мистецтва.

«Нам як авторам приємно, коли наша книжка починає жити своїм життям, коли вона стає поштовхом чи інспірацією для творчості інших. Так склалося, що саме з цією книжкою зроблено найбільше авторських проектів в інших видах мистецтва. Спочатку – спільний музичний проект з «DagaDana», Софією Андрухович і Танею Малярчук, тепер – театральна постановка» — зазначили автори книги.

Ірина Ладика


Реклама

А поділитися?