У Львові представили грандіозну виставку естампу

logo
36786_u_lvovi_predstavili_grandioznu_vistavku_e.jpeg


Захід відбувається у рамках Міжнародного мистецького форуму графіки «Leopolis-2016», який учора, 3 листопада, розпочався з експозиції у п’ятьох (!) залах Національного музею ім. Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20).

За словами голови оргкомітету форуму – випускника Львівської академії мистецтв, видавця, члена Спілки дизайнерів України Романа Білявського, участь у виставці беруть 117 художників, які представляють 34 країни (зокрема, Бразилію, Польщу, Македонію, Францію, Мексику, Німеччину, Італію, США, Канаду, Ізраїль, Китай, Японію, Таїланд, Індію, Чилі, Росію, Україну, Угорщину…).  Загалом на форум надійшло 370 робіт, з яких для фінальної експозиції було відібрано 237.

«Міжнародний мистецький форуму графіки «Leopolis-2016» – подія широкого організаційного формату, покликана не лише актуалізувати естампну графіку в системі сучасного візуального (образотворчого) мистецтва, а й символічно пов’язати між собою різні історичні періоди в культивуванні елітарних форм естетичних практик, – вважає член оргкомітету заходу історик мистецтва, проректор Львівської академії мистецтв Роман Яців. – До таких слід віднести знакову Виставку сучасної української графіки 1932 року, Міжнародне бієнале графіки у Львові «Інтердрук», дві виставки якого відбулися у 1988 та 1990 роках, менш форматні експозиції різних форм графіки у більш звужених конфігураціях учасників».

На думку професора Яціва, кожна з таких репрезентацій «сучасних станів» графічної галузі відігравала свою роль у фаховій, а також суспільній рецепції цього явища, хоча, здебільшого, у локальних концептуальних зрізах. Цим і пояснюється та обставина, що львівські автори, за відсутності стабільного «оглядового майданчика», змушені частіше себе позиціонувати поза Україною, на великих графічних форумах у Польщі, Фінляндії, Франції, Німеччині, Іспанії, Японії, країнах Прибалтики, аніж у себе вдома. «У також співвідношенні Україна – Світ вкрай непросто відстежувати динаміку розвитку українського графічного мистецтва, а тим паче – посилювати його роль в соціокультурному житті держави», – робить висновок Р. Яців і додає, що таких аргументів є достатньо для того, щоб оцінити значення ініціативи з організації у Львові Міжнародного мистецького форуму графіки «Leopolis-2016». Уже сама статистика (і представництво понад трьох десятків країн, і число учасників заходу, і кількість творів) дає підставу вважати цю подію репрезентативною для професійної аналітики тенденцій у функціонуванні друкованої графіки 2010-х років у різних культурно-мистецьких осередках світу.

Експозиція триватиме у Національному музеї до 13 листопада, і за ці 10 днів  журі, головою якого є народний художник України, академік НАМУ Любомир Медвідь, має визначити найкращі роботи Міжнародного мистецького форуму графіки “Leopolis-2016».

Детальніше про перебіг форуму та про підбиття підсумків, себто – визначення переможців грандіозної виставки естампу, – у наступних числах «Дня».

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА.


Реклама

А поділитися?