У Львові представили ляльки осучаснених міфічних істот

logo
117517_u_lvovi_predstavili_ljalki_osuchasnenih_m.png


3 серпня, 2017 – 21:03

Сьогодні, у львівській “Майстерні марципанів” відкрилася виставка авторської ляльки “Легенди марципанового лісу”. В експозиції представлено тринадцять унікальних ляльок, а центральною є композиція “Купальська ніч”, яка виготовлена із марципанів.

“Щоб створити цю виставку, ми надихалися нашими прадавніми дохристиянськими міфами. Давні люди були більше пов’язані із природою, вони її відчували. Саме в літній активний період, вони здійснювали багато різних обрядів, щоб зібрати добрий врожай, наприклад. вони олюднювали сили природи, надавали їм якогось людського або не дуже, але образу. І до нас дійшли описи цих міфічних істот і богів, якими вони їх собі уявляли. Ми, лялькарки, читали цю всю літературу і вже образ який виникав у нас  після цього ми створювали у формі ляльок”, – розповіла лялькарка Олена Цілуйко.

Так на виставці можна побачити ляльки “Чугайстер”, “Вовкулака”, “Блуд”, “Перелесник”, “Лісовик”, “Хлопець-олень” тощо. Є тут і лялька-мотанка, яка створена як лялька-оберіг тих часів. Деякі лялькарки вирішили осучаснити своїх персонажів. Наприклад “Перелесник” одягнений в сучасний одяг із стильною зачіскою, на тілі присутні татуювання, а у вухах – тунелі. В такий спосіб автори намагалися адаптувати міфічних персонажів до сучасних реалій.

“В час Лесі Українки, був притаманний тодішній стиль одягу. Зараз вже інше століття, тому стиль одягу, звісно, зовсім інший. Тому я намагалася осучаснити його, зробити сучасним Перелесником, таким, який міг би зараз зваблювати дівчат”, – сказала лялькарка Оксана Весна.

Що ж до композиції “Купальська ніч”, то вона є  дещо унікальна в своєму роді. Особливістю є не лише те, що вона зроблена із марципанів, а ще й те, що виконана вона в динаміці. Зазвичай при створенні композицій із марципанів їх роблять у статиці.

Павло Паламарчук, Львів. Фото автора

А поділитися?