У Львові представили творчість Володимира Пінігіна

logo


Експозиція, що її розгорнуто в арт-галереї «Зелена канапа» напередодні 75-річчя Володимира Кириловича (21.09.1941 – 11.10.2015), має назву «Рік без генія».Куратор виставки – онук художника Максим Ключковський.

Публіці надано можливість оглянути роботи різних періодів творчого шляху Пінігіна, виконані у різноманітних техніках –  це колажі 1970-х, акварелі та літографії 1970 – 1980-х, офорти та монотипії 1990-х і рисунки 2000-х.

«Його графіка була несамовито оригінальною, вражала технікою, стилістикою в часи творчого розквіту митця. І сьогодні захоплює не менше…» – говорить мистецтвознавець Олеся Домарадзька. І додає, що Майстер любив створювати екслібриси та портрети, а ще – був тонким психологом.

Володимир Пінігін народився у Ленінграді. Навчався у художньому гуртку при «Ермітажі». 1958-го переїхав до Львова. Згодом закінчив Український поліграфічний інститут ім. Івана Федорова (тепер – Академія друкарства. – Т.К.) за спеціальністю «Графіка».

Працював у книжковій і станковій графіці, плакаті, дизайні, сценографії, живописі. У1985–1999 рр. перейшов на малі форми графіки в техніках офорта, травлення, сухої голки, інталії, монотипії.

Добре знаний як ілюстратор книжок, здебільшого – фантастики (авторства Жуля Верна, Герберта Уеллса, Рея Бредбері,  Артура Кларка, Кліффорда Саймака, П’єра Буля, Станіслава Лема, Олександра Бєляєва… Серед інших авторів, що до їх книжок робив художнє оформлення Володимир Кирилович, – Пушкін, Катаєв, Хеменгуей, Гашек… Список можна продовжувати.

З 22-річного віку брав участь у регіональних, республіканських та міжнародних виставках. Мав 12 персональних виставок в Україні, Росії, Бельгії, Голландії, Німеччині, США та Польщі.

Роботи художника зберігаються у приватних колекціях в Росії, США, Польщі, Голландії, Бельгії, Німеччині…

Експозиція з творів Володимира Пінігіна «Рік без генія» у «Зеленій капапі» (вул. Вірменська, 7) триватиме до 9 жовтня.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА.