У Львові представили виставку про китайське заборонене вчення

logo


18 липня, 2017 – 19:29

Сьогодні, 18 липня, у львівському Палаці мистецтв відкрилася виставка «Мистецтво Чжень Шань Жень» (Істина Доброго Терпіння). Вона має на меті ознайомити глядачів із мистецтвом вдосконалення душі та тіла Фалунь Дафа чи Фалуньгун, а також показати від яких жорстокостей потерпають послідовники цього вчення у Китаї.

Експозиція налічує роботи 12 художників із Австралії, Канади, США, Китаю, Таїланду, Тайваню та Японії. Загалом 40 картин. Виконані вони олією на полотні в стилі «ренесанс». Проте кілька творів намальовані тушшю на шовку в традиційному китайському стилі.

Усі автори у певний період свого життя стали послідовниками вчення Фалунгунь. Деякі з них зазнали переслідувань та тортур. Тому відображені події та речі у своїх картинах вони черпали із власного досвіду.

«Ми сподіваємося, що виставка сприятиме відродженню духовного стану суспільства. Також впевнені, що ці картини здатні пробудити в людях їхню добру сторону», – розповіли організатори виставки.

Дану виставку експонують із 2005 року. За цей час вона побувала у 80 країнах світу, та демонструвалася більше 1000 разів.

Довідка.

Фалунь Дафа чи Фалуньгун – китайська система самовдосконалення душі та тіла. Фалуньгун дослівно означає «Практика Колеса Закону». Фалунь Дафа – «Великий Закон Колеса Закону». Запровадив цю систему майстер Лі Хунчжи у 1992 році. Фалуньгун – це різновид практики цигун, що ґрунтується на системі Будди і даоської «внутрішньої» алхімії. Поєднує п’ять комплексів вправ, включно із медитацію та має на меті формування у практикуючих світогляду згідно з принципами Істини, Доброти та Терпіння, описаними у книзі «Чжуань Фалунь». Система присвячена таким проблемам, як розвиток особистості, її доброти; підвищенню моральних стандартів для різних рівнів практикуючих. Книга «Чжуань Фалунь» перекладена більш як 40 мовами світу.

22 липня 1999 року уряд Китайської народної республіки (КНР) випустив заяву, що забороняє Фалуньгун. У рішенні говорилося, що відповідно до Правил Реєстрації і управлінням масовими організаціями, Товариство Дослідження Фалунь Дафа і організація Фалуньгун під її контролем, визнані незаконними і тому заборонені. Щоб виправдати урядову заборону, агентство Сіньхуа далі заявляє, що Фалуньгун був високоорганізованою політичною групою, «налаштованою проти Комуністичної Партії Китаю і центрального уряду, проповідує ідеалізм, теїзм і феодальне марновірство».

Репресії проти Фалуньгун почалися по всій країні, за винятком спеціальних адміністративних областей Гонконга та Макао. Зокрема до них застосовували тортури, незаконне ув’язнення, примусову працю, психіатричні знущання тощо. З початку 2006 року були зроблені заяви про систематичне вилучення органів у живих практикуючих Фалуньгун. Розслідування, проведене двома Канадськимі парламентаріями підтвердило ці заяви.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів, фото автора