У Львові представили живописно-скульптурний проект “50/50”

logo


28 квітня, 2017 – 12:31

Фото Андрія КУБ’ЯКА

Експозиція, що її розгорнуто у Національному музеї ім. Андрея Шептицького, складається з творів художника Тараса Григорука та скульптора Віктора Проданчука.

Анонсуючи виставку, організатори проекту розповідали, що львівський скульптор Віктор Проданчук захопився живописними творами українця з Франції Тараса Григорука, побачивши їх в одній із галерей Венеції – «отак, в результаті знайомства двох споріднених творчих душ, і виникла ідея виставки «50/50», що творить спільну візію українського постмодернізму».

«Тарас Григорук – майстер, який належить до корифеїв сучасного українського мистецтва і  є представником молодої генерації мистців-нонконформістів ХХ століття, – говорить директор Національного музею Ігор Кожан. – Художник добре знаний за межами України, зокрема – у Франції, де навчався у Вищій школі образотворчих мистецтв, а його роботи представлені в музеях, галереях та приватних колекціях багатьох країн. Твори Тараса мали успіх на світових аукціонах, зокрема – Sotheby’s та Phillips. Григорук також належить до групи художників, які відродили  український живопис на склі й вивели його з народного у професійний мистецький простір».

Тарасові Григоруку 50 років. Член Національної спілки художників України. Кавалер французького ордена Мистецтва та літератури. Початкову мистецьку освіту отримав у Косівському технікумі народних художніх промислів. Тепер живе і працює у Франції та в Україні. У творчості поєднує здобутки   української та європейської мистецьких шкіл, але у його живописі завжди присутні етномотиви Карпатського краю. Загалом, кажуть мистецтвознавці, Григорук прагне ввійти у світовий художній контекст, максимально зберігши національну неповторність.

Вікторові Проданчуку 42 роки. Мистецький фах отримав у Косівському інституті декоративно-прикладного мистецтва (відділення художньої обробки металу) та Львівській академії мистецтв. Працює у Львові – займається скульптурою, графікою, експериментує з різними техніками та матеріалами (бронзою, склом, шамотом, деревом, міддю). У своїх роботах переплітає мотиви Трипілля та ультрасучасне мистецтво. Каже, що основне завдання його скульптури – схвилювати, спричинити емоції, щоби глядач не залишився байдужим. 

Варто додати, що це перша спільна експозиція митців. Головна ідея проекту – поєднати колір полотен Григорука та пластику скульптури Проданчука. «Я роблю те, що хочу, і він малює те, що хоче, – говорить Віктор Проданчук. – І виходять дуже цікаві творчі речі».

Оглянути дуже цікаві творчі речі Григорука і Проданчука, представлені в експозиції «50/50», можна  до 18 травня. А потім з Національного музею ім. Андрея Шептицького вони помандрують до Дніпра та Києва.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів