У Львові презентували одяг із черпаного паперу

logo


9 серпня, 2017 – 22:13

Сьогодні, 9 серпня, в Історичному комплексі НМЛ ім. Андрея Шептицького відбулося відкриття виставкового проекту Моніки Костржевої “Структури творення” та Александри Верешки “Між лінією і формою”. Даний захід відбувся у форматі ХХ Міжнародного пленеру художнього текстилю “Етнокультура – реалії сьогодення”.

Експонати виставки “Структури творення”, яка представлена в Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького, виконані зі шкіри, з ручного черпаного паперу та з тканин, якими художниця захоплюється вже багато років. Колекція є результатом пошуків нової форми під час створення авторського персонального вбрання.

Внаслідок багаторічної співпраці з промисловими підприємствами, колекції одягу Моніки Ізабелли Костшевої було впроваджено у виробництво. Художниця не раз брала участь у міжнародних виставках моди в Польщі та за її межами, отримувала медалі та відзнаки. Мисткиня працює також у галузі станкової та комп’ютерної графіки, проектує художні тканини, одяг, мистецькі об’єкти, є автором наукових публікацій та дописів про моду й орнаментику.

Колекції робіт художниці і в образотворчому мистецтві, й у мистецтві проектування було репрезентовано на кількох десятках збірних виставок у Польщі та за кордоном, а також на 24 персональних виставках у Польщі, Португалії, Туреччині, Франції, Іспанії, Болгарії, США.

Що ж до Александри Верешки, то вона з 2000 року поєднує творчий досвід із професійною роботою, яка пов’язана з індустрією одягу. Власні художні й дизайнерські практики розвиває, створюючи композиції, що концентруються на людському тілі, яке перебуває у постійному взаємозв’язку зі своїм найближчим зовнішнім оточенням, тобто з одягом, а також із внутрішнім станом, іншими словами – з психологією споживача.

Вона була учасницею багатьох виставок і показів моди в Польщі (Лодзь, Вроцлав, Ґданськ, Ченстохова) та за її межами: в Португалії, США й Данії. Брала участь в наукових конференціях, член організаційних комітетів і конкурсних комісій.

Оглянути експозицію можна до 25 серпня.

Павло Паламарчук, Львів. Фото автора