У Львові презентували виставку про перших українських емігрантів до Канади(+фото)

logo
40575_u_lvovi_prezentuvali_vistavku_pro_pershih.jpeg


У четвер,17 листопада, у приміщенні Центрального дер­жа­в­но­го історичного архіву України у Львові, що на площі Со­бор­ній, 3, відбулось відкриття тематичної виставки “Перша хвиля української еміграції до Канади”. Захід приурочили 125-річчю української еміграції до Канади. Про це повідомили в департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

Участь у відкритті взяли заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Маріанна Вільшинська, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Христина Береговська, а також Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук.

“Виставка демонструє, що українська еміграція творила духовний ґрунт для наступних поселенців, свято плекаючи свої національні обереги для майбутньої Української держави, в яку вона твердо вірила і ця непохитна віра допомагала вижити. Праця емігрантів не пропала, а стала міцним підмурівком для подальшої розбудови національно-політичних, соціально-економічних і духовно-культурних підвалин української державності”, – зазначила під час відкриття експозиції Маріанна Вільшинська.

Опісля відбулась презентація книги “Йосип Олеськів. Життя та діяльність” від авторів Романа Горака, Зіновія Яворівсього, Степана Качараби та Василя Кучерука, а також провели “круглий стіл” за участі провідних дослідників української еміграції до Канади.

Про це повідомили у Львівській обласній державній адміністрації


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...