У Львові проїзд в трамваї вже можна оплатити через смартфон

logo
57503_u_lvovi_projizd_v_tramvaji_vzhe_mozhna_op.jpeg


Сьогодні, 24 січня, у Львові, запустили експеримент безготівкового розрахунку в міському електротранспорті. Поки що такою можливістю можна скористатися на трамвайному маршруті №8. Експеримент триватиме до кінця року. При добрих результатах його вже цього року можуть запровадити на постійній основі у сихівському трамваї та на інших маршрутах. Найближчим часом таку ж систему оплати скоро запровадять в тролейбусах №9 і 13.

Безготівковий розрахунок здійснюватиметься через систему Privat24.

«Така система інстальована сьогодні в 250 тисяч мешканців, і ми плануємо цю систему впроваджувати на весь громадський транспорт», ― уточнив міський голова Андрій Садовий.

Як розповів начальник управління транспорту львівської міської ради Віктор Щир, для цього потрібно завантажити на смартфон мобільний додаток Приват24 і сканувати QR-код, що зображено на спеціальних стікерах у трамваї або на зупинці транспорту. Під час поїздки квиток потрібно буде «закомпостувати» у тому ж таки в смартфоні та показати кондукторові чи контролеру.

Також це є перший крок до впровадження в міському транспорті електронного квитка.

«Верховна Рада в другому читанні підтримала законопроект № 4121, який дає можливість також запускати електронний квиток, який давно вже готовий у Львові. Ми вже півроку назад запустили карточку мешканця, де також буде ця можливість», ― пояснила радник міського голови Львова Яніка Мерило.

Послугою вже скористалися перші пасажири. Студентка Роксолана каже, що це дуже зручно, адже не потрібно передавати гроші через інших пасажирів.

Після експерименту з електронною оплатою проїзду у трамваї на Сихів таку систему розрахунку запровадять у тролейбусах №9 і 13.

Посадовці зазначають, що також діятиме і паперовий квиток. Ця система збережеться і після впровадження електронного квитка, щоб пасажир міг обрати найбільш зручний для себе спосіб оплати.


Реклама

А поділитися?