У Львові роми «ворожінням» і «зняттям порчі» заробляють не гірше нардепів

logo


У Львові щотижня працівники поліції реєструють заяви про шахрайство від громадян, які стали жертвами «осіб ромської національності». Коли «ворожки» активізуються, зазвичай, таке трапляється, коли до міста приїжджають «попрацювати» роми із Закарпаття, – таких заяв може бути навіть по кілька за добу.

Як стало відомо PRESS-ЦЕНТР з власних джерел, 8 листопада до Сихівського та Шевченківського відділів поліції Львова надійшли заяви від двох громадянок, які стали жертвами жінок-ромів.

Так, 31-річна львів‘янка стала жертвою «цілительки» у львівському парку імені Папи Римського Івана Павла ІІ. Після того, як жінка вийшла з церкви, до неї підійшла циганка, яка швидко «переконала» жінку, що на ній «страшна порча», яку негайно треба зняти, бо інакше її чекає біда і смерть. Щоб «зняти порчу», жінка винесла з дому і віддала незнайомці 800 доларів США, 88 тисяч гривень та золоті вироби. Загалом, на суму 120 тисяч гривень.

Цього ж дня жертвою «ворожки» ромської національності на вулиці Миколайчука стала 19-річна львів’янка. Дівчина винесла з дому і віддала жінці 2000 доларів США, 20 тисяч гривень та всі наявні золоті вироби. Загальна сума збитків, з урахуванням коштовних «цяцьок», встановлюється.

Ще однією жертвою шахраїв наступного дня, 9 листопада, стала 86-річна жителька міста Червонограда. Молода циганка «зняла» з бабці «порчу» на 4700 гривень.

Судячи зі всього, циганки певною мірою володіють мистецтвом гіпнозу та навіювання. Інакше складно пояснити причину, чому психічно здорові та освічені люди добровільно віддають шахрайкам великі суми грошей та коштовні вироби. «Нічого не пам’ятаю… Робила усе, як уві сні…», – такі пояснення дають потерпілі співробітникам поліції.

Правоохоронцям вкрай складно протидіяти циганським шахрайствам. Крім того, співробітники поліції не знають ані циганських звичаїв, ані мови. Та й притягнути ромів до кримінальної відповідальності надто важко. Вони або хворіють, або вагітні, або неповнолітні, або взагалі зникли у невідомому напрямку…

Досвідчені оперативники розповідають, що в їх практиці траплялися випадки, коли «зняттям порчі» чи «ворожінням» шахрайка могла за раз заволодіти грошима та золотом і на кілька сотень тисяч доларів.

Олександра КОРНІЄНКО.