У Львові розпочалися зйомки комедійного мюзиклу “Шляхетні волоцюги” (фото)

logo


17 серпня, 2017 – 11:18

Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

16 серпня на площі Ринок у Львові розпочалися зйомки комедійного мюзиклу «Шляхетні волоцюги». Через це рух трамваїв через площу обмежили. Загалом зйомки триватимуть у місті три тижні.

Проект повнометражного художнього фільму «Шляхетні волоцюги» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Державного агентства з питань кіно. Стрічка покаже колорит субкультури львівських батярів через їхню мову та пісні.

Режисером фільму є Олександр Березань, продюсером — Геннадій Богук. Сценарій до мюзиклу писали Тарас Боровко і Дмитро Наумов. За словами творців стрічки, «Шляхетні волоцюги» — це римейк польського комедійного мюзиклу Włóczęgi («Бродяги») 1939 р. Він теж знімався у Львові та став шедевром довоєнного кінематографа.

На самій площі Ринок на період зйомок звели старий ринок. Варто зазначити, що всі продукти, які продають на ньому, є справжніми. Для зйомок задіяли і ретро-трамвай 1909 року. Таких у світі залишилося всього три, два інших є в Польщі. Трамвай належить до унікальних зразків австрійського машинобудування і має назву Sanok SN1. Година його оренди коштує одну тисячу гривень.

Крім площі Ринок, зйомки також проходитимуть у дворі собору Святого Юра та Вірменському дворику, на площі Музейній та вулиці Вірменській. Днями знімальна група вже провела зйомки на Личаківському кладовищі.

Прем’єру фільму обіцяють навесні наступного року.

ДОВІДКА «Дня»

Львівські батяри — місцева субкультура, яка існувала із середини XIX до середини XX століття. Назва «батяр», імовірно, виникла від угорського «betyar», що означає особу, яка має дивні погляди і робить непередбачувані вчинки, або авантюриста, гульвісу. Батяри гуртувалися навколо «садочків» — пабів при місцевих пивоварнях. Спочатку (у першій половині XIX століття) батяри були хуліганами, гульвісами й кишеньковими злодіями. Згодом вони перестали красти і бешкетувати, натомість всіляко почали висміювати Австро-Угорську імперію.

Популярності батяри набули за часів Другої Речі Посполитої, коли популяризувалася їхня мова — львівська ґвара та батярські пісні. Із 1933-го до 1939 року в загальнопольському ефірі виходила популярна батярська передача львівського радіо «На веселій львівській хвилі».

Гасло батярів: «Любити Львів, любити жінок і любити жартувати».

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів, фото автора