У Львові розпочав роботу 23-й Форум видавців

logo
23698_u_lvovi_rozpochav_robotu_23_j_forum_vidav.jpeg


15 вересня у Львові розпочав роботу 23-й Форум видавців. Традиційно Українська Галицька Партія підтримує це яскраве книжкове дійство і запрошує всіх взяти в ньому участь. Форум триватиме до неділі, 18 вересня.

Організатори обіцяють багато захопливих зустрічей та літературних знахідок для дорослих і дітей. А Українська Галицька Партія вже другий рік поспіль буде нагороджувати своєю премію ім. Степана Федака тих авторів, які є галичанами або пишуть про Галичину, за найкращі твори. Мова йде про нові книжки.

«Торік ми відзначили премією авторку Надію Мориквас за роман «Корнелія». У ньому йдеться про долю галицької дівчини в нелегкі 40-ві роки ХХ століття. Цього року ми теж уже маємо кілька книжок, які наші партійці і члени політради пропонують відзначити», — каже один зі співзасновників Форуму, публіцист, громадський діяч та колишній голова політичної ради УГП Ігор Мельник.

«Ми запрошуємо на Форум видавців у Львові, бо вважаємо, що українці мають читати. Чим більше люди будуть читати, тим  критичніше вони мислитимуть, самостійно прийматимуть рішення і ними все важче буде маніпулювати. Форум — це унікальне львівське явище. Наразі в Україні конкурентом йому стає київський «Книжковий арсенал», а дотепер для всієї України львівський Форум був наймасштабнішою культурною подією в галузі книговидання, книгорозповсюдження і літератури загалом. Щороку беру в ньому участь: як автор, як член журі, допомагаю в організації, як учасник презентацій і таке інше. Не уявляю собі цих вересневих днів без Форуму видавців у Львові», — розповідає п. ігор.

Думку свого колеги поділяє і сьогоднішній голова політради Української Галицької Партії Богдан Панкевич.

«Наш пріоритет — це освічена молодь, яка читає і думає. Освіта і культура — фундаментальні речі для нашої партії, а читання книжок — це один із головних їхніх елементів. Вважаємо, що Львів показує добрий приклад усій Україні. Тому таку ініціативу, як Форум, мають підтримувати всі хто може», — переконаний п. Богдан.

Івано-Франківщина буде представлена на Форумі видавців уже традиційним літературним десантом. Серед учасників — Юрій Андрухович, Таня Малярчук (нині живе у Відні), Тарас Прохасько, Галина Петросаняк, Василь Карп’юк, Тимофій Гаврилів, Ольга Деркачова, Степан Процюк, Володимир Єшкілєв. Зокрема,

17 вересня Тарас Прохасько візьме участь у презентації книжки «theUKRAINIANS іі», одним із героїв якої він став. Зустріч пройде у форматі публічного інтерв‘ю. Також цього дня Юрій Андрухович презентує свій оновлений роман-мемуари «Лексикон інтимних міст», а Володимир Єшкілєв — свій збірник сучасної прози «Місто термітів». Франківські митці, літературознавці та журналісти стануть учасниками багатьох зустрічей, дискусій та презентацій.

Докладно з програмою Форуму видавців у Львові можна ознайомитись на офіційному сайті: bookforum.ua.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...