У Львові розпочався “Місяць авторських читань”

logo
108361_u_lvovi_rozpochavsja_misjac_avtorskih_chi.png


7 липня, 2017 – 13:45

МАЧ відбувається у Мистецькому об’єднанні «Дзиґа» – тут щодня о 19.00 аж до 5 серпня українські, чеські, польські та словацькі автори мовою оригіналу читатимуть свої твори. О 20.30 естафету перейматимуть літератори з Грузії, і саме ця країна цього року визначена почесною гостею «Місяця авторських читань» у Львові. У «Дзизі» свої твори репрезентують, зокрема, Дато Турашвілі, Ака Морчіладзе, Паата Шамугія, Маріам Циклаурі, Таста Мелашвілі, Бесо Хведелідзе, Нка Кеванішвілі…

«МАЧ – це справді близьке знайомство з літературою, – говорять організатори заходу. – Бо це – занурення у звучання мов та добра нагода дізнатися з перших вуст про культури країн-учасниць».  

Усі читання відбуватимуться мовою оригіналу. Переклад творів для слухачів подаватиметься титруванням.

Польське представництво на МАЧ-2017 найбільше зачепить прихильників любителів «літератури факту». Чехію представлятимуть вісім дуже різних письменників, твори яких охоплюють теми «від жаху до сатири». Словацька «велика сімка» продемонструє спадковість літературних поколінь і найвідоміших авторів старшої генерації. Щодо української «десятки», то вона також складена із  гостей, чиї твори – на будь-який читацький смак, і це Микола Рябчук, Наталка Білоцерківець, Максим Дупешко, Юлія Мусаковська, Олексій Чупа, Анастасія Косодій, Анастасія Левкова, Сергій Осока, Таня Малярчук та Олена Гусейнова.

Модеруватимуть зустрічі відомі літературознавці, перекладачі, автори, зокрема – Юрій Кучерявий, Андрій Дрозда, Ганна Улюра, Маріанна Кіяновська, Мар’яна Савка, Галина Крук, Олександра Ковальчук, Ірина Забіяка…

Загалом «Місяць авторських читань» – це 62 літературні зустрічі, 450 годин слухання творів, 5 міст та 5 країн і 22000 км у дорозі. Саме тому МАЧ називають найбільшим транскордонним літературним фестивалем Центральної Європи.

Нагадаємо, що «Місяць авторських читань», заснований 1999 року чеським видавництвом Větrné mlýny, охоплює Львів, Вроцлав, Кошице, Остраву і Брно. Упродовж 17 років учасниками проекту стали письменники з Франції, Канади, Білорусі, Словенії, Польщі та Німеччини.

Україна отримала статус країни – почесного гостя МАЧу 2015-го.

2016-го, завдяки МАЧу, Львів відвідали 30 відомих іспанських літераторів, а публікації про місто Лева з’явилися у багатьох іспаномовних виданнях світу.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото з відкритих джерел.


Реклама

А поділитися?