У Львові школярам розповіли про права людини

logo
40601_u_lvovi_shkoljaram_rozpovili_pro_prava_lj.jpeg


Освітні заходи для учнів шкіл усіх районів Львова відбулися у Музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» в рамках XIII Мандрівного фестивалю кіно про права людини. Про це «Дню» розповіли у музеї.  

Модерували зустрічі працівники установи Ірина Єзерська, Вікторія Садова, Ольга Зброжко та Ігор Дерев’яний.

Ішлося, зокрема, про 40-річчя створення Української Гельсінської групи.  Учнів знайомили з біографіями найактивніших членів УГГ – Миколи Руденка, Петра Григоренка, Оксани Мешко, Ніни Строкатої-Караванської, Мирослава Мариновича, Олекси Тихого, Левка Лук’яненка, Василя Стуса, розповідали про мету діяльності, інструменти боротьби, а також – про репресії тоталітарного режиму.  

Школярі переглянули фільми Сергія Лисенка «Мова» та «Очищення», згодом міркували про проблему двомовності, статус державної мови, наслідки русифікації. Також розповіли про своє розуміння проблеми корупції та шляхи оптимізації державотворчих процесів, навели власний досвід активної громадської роботи.

А ще підліткам запропонували для обговорення фільм «Кроулі: кожному ковбою потрібен свій кінь», «Reve ta stohne on tour», «Люди, які прийшли до влади», «Крим SOS /2016/», «Хоттабич та його команда /2015/» …

Усі зустрічі, за словами модераторів, виявилися надзвичайно продуктивними. Працівники музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» зазначають, що вражені обізнаністю підлітків, умінням аналізувати та робити висновки щодо побаченого, швидко перемикатися від емоційної реакції на сюжети фільму до логічного аналізу інформації та аргументовано висловлювати свою точку зору.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

Фото «Дню» надали у музеї-меморалі «Тюрма на Лонцького».


Реклама

А поділитися?