У Львові стартувала Міжнародна літня школа, де представники з 10 країн вивчатимуть українську мову та пізнаватимуть справжню Україну

logo


8a648516dce547f9ed5fe352bde33194141636825420 слухачів із 10 країн світу, зокрема з Австрії, США, Словенії, Чехії, Швеції, Німеччини, Франції, Іспанії, Республіки Корея та Японії, вивчатимуть українську мову і пізнаватимуть культуру українського народу під час навчання у Міжнародній літній школі «Українська мова та країнознавство» Львівського національного університету імені Івана Франка. Про це інформує прес-центр навчального закладу.

Урочисте відкриття літньої школи відбулось 18 липня 2017 року в Дзеркальній залі Університету. Учасників привітали Ректор Університету професор Володимир Мельник, проректор з науково-педагогічної роботи професор Ярослав Гарасим, декан філологічного факультету Святослав Пилипчук і координатор школи, старший викладач кафедри українського прикладного мовознавства Леся Антонів.

«Програма літньої школи передбачає вивчення української мови у широкому народознавчому контексті. Переконаний, що ваше перебування в Україні принесе вам інтелектуальне задоволення, культурне збагачення і розширить коло ваших знань про Україну. Ви побачите, що Україна вирвалася з радянських обіймів і зараз бореться з внутрішніми проблемами на шляху до євроінтеграції і побудови українського суспільства на основі європейських цивілізаційних цінностей. Надіюся, що правду про Україну ви донесете до мешканців своїх країн», – привітавши учасників, наголосив Ректор Університету Володимир Мельник.

Також Володимир Петрович зазначив, що зараз потрібно в усіх демократичних країнах на усіх рівнях говорити про агресію Росії проти України, адже тільки завдяки консолідації світового співтовариства можна відновити мир у Європі і забезпечити безпеку у світі.

«Ваша участь у літній школі сприяє реалізації місії Університету – бути відкритим для представників різних культур, сприяти налагодженню міжкультурної комунікації і поглибленню взаєморозуміння між державами», – додав Володимир Мельник, побажавши усім учасникам школи цікавого перебування в Україні.

Проректор з науково-педагогічної роботи Університету, директор Центру україністики Ярослав Гарасим подякував за зацікавлення, яке проявили учасники до української мови і культури.

«Переконаний, що упродовж трьох тижнів ви зрозумієте усю велич одного із найдавніших слов’янських народів, зможете осягнути нашу самобутність, історію, культуру і мову», – наголосив Ярослав Гарасим, побажавши, щоби українська культура стала невід’ємною частинкою інтелектуального і духовного життя кожного із учасників школи.

Декан філологічного факультету Святослав Пилипчук висловив переконання, що перебування в Україні принесе слухачам літньої школи багато нових вражень, знань і досвіду.

«Для вивчення української мови ви обрали Університет, який має ім’я Івана Франка. Геніальний українець мав тверде життєве кредо – «будувати золоті мости порозуміння між народами». Впевнений, що своєю спільною працею ми побудуємо не один такий золотий міст порозуміння між нашими народами», – наголосив Святослав Михайлович.

Музичні дарунки іноземним слухачам підготували заступник декана філологічного факультету Ірина Кметь і випускник факультету міжнародних відносин Блез Малаба (ДР Конго).

Додамо, що навчання в Літній школі триватиме впродовж трьох тижнів і включатиме інтенсивний курс української мови, проектну роботу, майстер-класи, країнознавчі мандрівки та гостьовий лекторій відомих науковців, журналістів, аналітиків, громадських діячів, мистецтвознавців і непересічних творчих особистостей.

Ініціатором проведення Міжнародної літньої школи «Українська мова і країнознавство» є ГО «Центр україністики», яку створено 2008 року з ініціативи ректора Львівського національного університету імені Івана Франка, професора Івана Вакарчука і декана філологічного факультету Ярослава Гарасима. Основна мета Центру – популяризація та розширення знань про Україну, українську мову та культуру у світі.