У Львові стартував Lviv Media Forum

logo


На «Арені Львів» 17 травня розпочався шостий Львівський медіафорум, що зібрав журналістів та медіалюбителів із 17 країн світу. Цьогорічною темою форуму є «Коли все стає медіа».

860 зареєстрованих учасників, з них 120 спікерів із 17-ти країн світу – цьогорічний львівський медіафорум розширив географію. Говоритимуть про медіа, що у сучасному світі не знають кордонів.

«Будь-хто реально може в будь-який момент не журналістом, але медіа. Може повідомити якусь надзвичайну новину першим. Зазвичай першими про надзвичайні новини повідомляють не журналісти, а звичайні люди. Важливі думки для суспільства, часто також уже озвучують не лише люди з посвідченнями журналістів. Будь-хто сьогодні реально може стати медіа!», – каже директор ГО «Львівський медіафорум» Остап Процик.

Традиційно говоритимуть і про PR, війну, епоху постправди та менеджмент ЗМІ. А ось режисер Ахтем Сеїтаблаєв розповідає про те, чого сучасні українці потребують у кінозалі.

«Якщо глядач по-доброму дивується тому, що з одного боку він побачив те, що очікував, а з іншого боку він здивувався тому, що до нього ставляться з повагою. Якщо це якісне кіно, якщо воно емоційне, то це, власне, на мою думку, запорука того, що віра українського глядача в українське кіно буде зростати», ‒ каже режисер і телеведучий Ахтем Сеїтаблаєв.

Чимало іноземних спікерів щороку приїжджають до Львова, аби поділитися досвідом із українськими колегами. Діляться й секретами, і враженнями від нашого медіаринку.

«На теперішньому медіаполі ми розуміємо, що майже нічого не знаємо. Бо все змінюється ну дуже швидко. Я захоплююся українськими ЗМІ і вважаю, що вони прекрасно виконують свою роботу у складній кризовій ситуації. Думаю, що українські медіа мають зробити свій голос потужнішим, особливо за межами України», ‒ розповідає керівник англомовної служби «Радіо Ватикан» Шон Патрік Лаветт.

Втім, українські медіа, кажуть експерти, виходять на новий рівень. Його виклик ‒ втримати право на слово.

«Медіафорум є надзвичайно важливим не лише для журналістів. Такі події важливі для всіх українців. Адже інформація ‒ це ключовий компонент у будь-якій демократичній системі. Ви і є такою демократичною системою зараз, ви маєте свободу самовираження. Тому зараз українцям треба зберегти свободу й незалежність медіа», ‒ додає глава представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі.

Це вже шостий медіафорум, що збирає навколо себе медіафахівців, студентів, громадських активістів та європейських управлінців. Головна теза цього року ‒ всеохопний медіасвіт. Втім наступного року зберуться під новими гаслами й з новими актуальними темами.

Цьогоріч на медіафорумі презентували нову стипендію програму для студентів Школи журналістики УКУ – стипендію імені Андрія Квятківського, покійного журналіста та співзасновника ще самвидавчої газети «Поступ», а пізніше головного редактора щоденного «Поступу». Таку стипендію спеціальна комісія призначатиме одному студентові.

фото прес-служби ЛМР

Цьогорічну Лекцію Свободи під час урочистостей із нагоди вручення премії імені Олександра Кривенка «За поступ у журналістиці» прочитає історик, релігієзнавець, громадський діяч Ігор Козловський, якого звільнили з полону ДНР . Топ-спікерами цьогорічного форуму є Шон-Патрік Лаветт (Радіо Ватикан, Ватикан) та Ахтем Сеїтаблаєв (режисер, телеведучий, Україна).

З детальною програмою форуму можна ознайомитися тут.