У Львові створять веломагістраль через все місто (онлайн-мапа велодоріжок)

logo


У 2017 році у Львові збудують близько 40 км велодоріжок. Планується, що наприкінці року міська веломережа сягне 120 км. Наймасштабнішим проектом цьогоріч буде велодоріжка на вул. Княгині Ольги. Вона стане ланкою загальноміської веломагістралі, яка з’єднає весь Львів.

У четвер, 30 березня, директор ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олег Шмід оприлюднив плани з будівництва велодоріжок у 2017 році та розвитку велоінфраструктури у наступні роки.

Робота над помилками

Цього року у Львові завершать будівництво кількох велодоріжок, розпочате в минулі роки.

«У 2016 році зроблено більшу частину велодоріжки до Брюхович. Цього року ми її завершимо, оскільки залишилося доробити кілька сотень метрів», – сказав Олег Шмід.

Добудують велодоріжку на вул. Богданівській. «Ця велодоріжка має недоліки, зокрема є проблема з проїздом тунелю. Але вже знайшли вирішення – намалювати велосмугу розміткою на дорозі», – зазначив Шмід.

Ще одна непроста для велоруху вулиця – Городоцька, на якій продовжать будівництво велодоріжки. «На Городоцькій ми вирішили відділити велодоріжку від тротуару віденською бруківкою. Вона візуально помітна і шорстка, щоб пішоходи бачили межу тротуару і не заходили на велодоріжку», – пояснив нововведення Шмід.

Проте і цьогоріч зробити неперервну вілоінфраструктури по всій Городоцькій не вдасться. Зокрема, ще немає проектів реконструкції перехресть з вул. Виговського та з вул. Сяйво, де планують зробити транспортні кільця.

Частину велодоріжки добудують на вул. Володимира Великого. «Тут це робимо комплексно – проектуємо цілий простір з тротуарами, парковкою та озелененням», – розповів директор «Інституту просторового розвитку».

Також завершать облаштування першого у Львові велошлюзу на реконструйованій торік вул. Садовій, який передбачає безпечний з’їзд велосипедистів з велодоріжки на дорогу.

Масштабні плани на рік

У 2017 році у Львові планують збудувати 40 км нових велодоріжок. Зокрема, на вул. Сихівській від проспекту Червоної Калини до вул. Кавалерідзе збудують двосторонню велодоріжку. У наступні роки велоінфраструктуру розширять на всю Сихівську.

У межах реконструкції вул. Богдана Хмельницького прокладуть велодоріжку на ділянці від Опришківської до кільця з вул. Липинського. Таким чином майже вся вул. Богдана Хмельницького буде пристосована для велоруху. У наступні роки велодоріжку продовжать до Галицького перехрестя.

На перехресті вулиць Панаса Мирного, Угорської, Литвиненка та Тернопільської на Новому Львові під час будівництва транспортного кільця також зроблять велодоріжку. «Поки вона буде не з’єднана з іншими вулицями. Але оскільки ми робимо реконструкцію перехрестя, вирішили одразу збудувати там велодоріжки, а в наступні роки з’єднати їх з іншими вулицями», – пояснив Олег Шмід.

На просп. Чорновола велодоріжку збудують від вул. Липинського до Замарстинівської. Таким чином від Оперного театру і до Брюхович велоінфраструктура буде неперервною.

Наймасштабніший цьогорічний проект – будівництво велодоріжки та реконструкція тротуарів на вул. Княгині Ольги. У 2017 році тут розпочнуть роботи, а завершити планують наступного року.

Перша львівська веломагістраль

Найближчими роками у Львові планують створити трансміську веломагістраль загальною протяжністю близько 14 км в один бік.

«Після добудови частини велодоріжки на просп. Чорновла матимемо суцільний маршрут від межі міста до Оперного театру. З іншого боку, у нас розвинена велоінфраструктура на вул. Науковій і Володимира Великого. Якщо сполучити велодоріжки по вул. Княгині Ольги, а потім по Сахарова, ми отримаємо трансміську магістраль. Це основне наше завдання на наступні роки, щоб через все місто можна було проїхати по велодоріжках», – наголосив Олег Шмід.

Планується, що львівська веломагістраль проходитиме через вул. Стрийську – Наукову – Сахарова – Центр – Чорновола – Липинського – Хмельницького – Галицьке перехреся (або Чорновола – Варшавська – Брюховичі).

Схема майбутньої веломагістралі (клікніть для збільшення)

Після побудови велодоріжки на вул. Княгині Ольги єдиною прогалиною у веломагістралі залишаться вул. Сахарова і частина вул. Коперника.

«Наступного року плануємо зробити проект велоінфраструктури на Сахарова і Коперника та почати його реалізовувати. Крім того, будемо проектувати велодоріжку по вул. Кастелівка, оскільки по Сахарова вона буде лише в один бік, а по Кастелівці – у протилежний», – додав Шмід.

Велосипедисти їхатимуть разом з авто

Крім велодоріжок на магістральних вулицях у Львові передбачений розвиток велоруху на невеликих вулицях заспокоєного руху, на яких автомобілісти і велосипедисти їдуть разом.

«Тут ми використовуємо досвід північноєвропейських країн, які ідуть шляхом інтеграції автомобільного і велоруху. У Європі вважають, що небезпечно відокремлювати велорух від автомобільного, бо тоді автомобілісти перевищують швидкість. Тому на невеликих немагістральних вулицях треба об’єднувати рух автомобілістів і велосипедистів, при цьому вживаючи всіх необхідних заходів безпеки та зниження швидкості руху», – пояснив керівник «Інституту просторового розвитку».

На таких вулицях дозволена швидкість руху для автомобілів становитиме 20-30 км/год. Крім того, покриття на них роблять не з асфальту, а з плитки, що також уповільнює рух авто і робить вулиці безпечними для пішоходів та велосипедистів.

«Серед таких вулиць уже зроблені вул. Корейська, Центнерівка, Зубрицького. Цього року будемо робити вул. Сельских, Голубця, Озерну, Ботанічну і Слюсарську», – зазначив Олег Шмід.