У Львові створюють унікальну книгарню-кав’ярню. 5 фактів про проект

logo


Проект книгарні-кав’ярні у Львові, у якому втілять ідеї соціального підприємництва, увійшов у ТОП-3 найкращих (за підсумками Школи інновацій Берліна) та отримав шанс на практичне втілення. Tvoemisto.tv дізнавалося, що наразі триває розробка бізнес-плану, який автори невдовзі представлять інвесторам на конференції в Мінську.
Фото: pinterest.com

Фото: pinterest.com

Книгарню-кав’ярню, що сподіваються відкрити у Львові засновники медіатеки 5books.club, уявляють як місце, де відвідувачі зможуть відпочити й почитати видання англо- і україномовної нон-фікшн і бізнес-літератури, проводити ділові зустрічі тощо.

Організатори хочуть зібрати навколо проекту львівських соціальних підприємців: наприклад, «Горіховий дім», у якому працюють із жінками, зможе постачати солодощі, «Майстерня мрії», що допомагає людям з особливими потребами, продавала тут чаї тощо. «Хочемо створити місце синергії соціальних підприємств і продовжувати діяльність у сфері промоції літератури і соціального підприємництва», – зазначила Наталія Болібрух, ініціаторка проекту у коментарі для Tvoemisto.tv. 

Крім того, прибутки кав’ярні хочуть використовувати на підтримку медіатеки 5books.club та ревіталізацію сільських бібліотек. За словами організаторів, лише 5% з них є комп’ютеризованими, 3% мають доступ до Інтернету. Завдяки діяльності кав’ярні-книгарні, вони хочуть дати дітям і дорослим можливість отримати сучасну українську й закордонну літературу.

Як розповіла Наталія Болібрух, менеджер проекту, у Школі інновацій в Берліні вона мала можливість упродовж тижня працювати над бізнес-моделями, побудовою команди та іншими стандартними для стартап-програм темами. Також учасники школи проходили тренінг з краудфандингу та пітчингу.

За словами авторів ідеї, зараз проект знаходиться на стадії розробки бізнес-плану, у якій бере участь київська рестораторка, яка має досвід у роботі з подібними кав’ярнями у Києві. 27-29-го січня ідею презентуватимуть інвесторам на конференції в Мінську. «Якщо там знайти спонсорів не вдасться, будемо шукати далі й не зупинимось, доки не створимо львівську кав’ярню-книгарню», – зазначила Наталія Болібрух.

Спілкувалася Людмила Рубцова