У Львові суд у справі вбивства колишнього міліціонера триває вже п’ятий рік

logo


У Львові вже п’ятий рік розглядають справу про замовне вбивство колишнього правоохоронця Олега Назарка. Тоді на місці злочину затримали трьох молодиків, які зізнались у скоєному та знайшли знаряддя вбивства – металеві труби, якими чоловіка забили до смерті. За п’ять років змінювались свідчення, судді, прокурори. А на захист підсудних стали політики та окремі активісти.

Цій історії вже майже п’ять років. У листопаді 2011 року міліція затримала трьох спортсменів, які побили чоловіка. Як розповіли тоді правоохоронці, вони працювали в районі вулиці Виговського і побачили, як здоровані лупцюють чоловіка металевими трубами.

Від завданих травм чоловік згодом помер у лікарні. Це був колишній міліціонер Олег Назарко. Затримані зізнались, що їх найняли для того, щоб налякати Назарка. Мовляв, той заважав їхньому замовнику за безцінь придбати авто на аукціоні. Справу передали до суду, однак вироку чекають вже п’ятий рік поспіль.

«Мінялося, по-моєму, чотири колегії і кожен раз колегія ніби працювала по справі, допитували людей. Але одна суддя пішла в декрет, інший пішов на пенсію, ще в однієї не було повноважень і знову розгляд справи зупинився», – розповів адвокат вдови Олега Назарка Богдан Чубик. – Багато адвокатів самі затягували справу. Наприклад, адвокат один у відпустці – справа вже не слухається».

Зрештою, справу передали із Залізничного в Сихівський районний суд, під стінами якого одразу з’явилися активісти. На одному з минулих засідань підсудних на поруки навіть хотів взяти народний депутат. Коли в цьому відмовили, розлючені активісти виламали двері до кабінету судді, а підсудні демонстративно різали собі вени. На останньому засіданні, щоправда, обійшлось без збитків та крові. Проте група підтримки була присутня.

«Ніхто не говорить, що хлопцям треба дати героя України. Беззаперечно, був вчинений злочин. Просто, скільки людей можна тримати в СІЗО й обкрадати український бюджет, годуючи трьох здорових хлопців, які мали би вже сидіти в зоні чи в себе вдома», – зазначив активіст Михайло Арсенич.

Цього разу слово на суді мають самі підсудні. За п’ять років їхні свідчення також змінились. Мовляв, зізнання писали під тиском правоохоронців. А того дня просто йшли по вул. Виговського у тренажерний зал, бійка виникла випадково.

«Я присів, тому що в мене розв’язалася шнурівка. І в цей момент до мене підійшов невідомий, почав нецензурно висловлюватися, погрожувати мені. І коли я пробував піднятися, отримав ногою в спину», – розповів один з підсудних Сергій Разгон.

У хід пішли кулаки, але ніяких труб у них не було, – в один голос стверджують підсудні. Та в таку версію зовсім не вірить дружина загиблого.

«Був набряк мозку і лікарі сказали терміново робити операцію, бо вмирає вже. Нейрохірург сказав, що не бачив ще такого розтрощеного мозку, а вони тут розказують, що били руками. Заключення лікаря є. Хай би зачитали», – обурена Оксана Назарко.

За версією обвинувачення, Назарка могли вбити через те, що він викрив шахрайську схему продажу конфіскованого майна через аукціон. Перед вбивством він звертався з цього приводу в прокуратуру. У замовленні підозрюють Юрія Фесика. Він запевняє: не мав стосунку ні до вбивства, ні до торгів.

«Я не маю відношення взагалі до цієї справи, – запевнив Фесик. – Це підтверджують документи, витребувані прокуратурою з фірми, яка проводила аукціони, що я жодного разу не брав участі в тих аукціонах, ніколи там не був, це документально підтверджено».

Тому захист припускає: докази могли бути сфабриковані. І просить повторно заслухати понятих. Тож в засіданні зробили ще одну перерву. Цього разу до 8 вересня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter