У Львові та області «буяють» отруйні рослини, а чиновникам і фітослужбі немає до них діла

logo


567899Львів’яни діляться у соцмережах фотосвітлинами із міських парків, в яких кущиться борщівник. Люди б’ють на сполох: «борщівник буяє, а нікому діла немає». Відповідне фото із парку Знесіння опублікував Мирослав Кулинич у групі Варта 1.

Під даним постом розгорілась суперечка – хто ж саме має викорінювати отруйну рослину. Серед пропозицій львів’ян – викорінювати «зло» самим, дзвонити на «гарячу лінію», знищувати хімікатами, прохати комунальні служби викорчовувати цю рослину.

Завідувач кафедри екології у ЛНУ ім. Івана Франка Дзвінка Калинець-Мамчур у  коментарі Форпосту розповіла, що проблема отруйних рослин у Львові та у Львівській області справді існує. Поза тим фітосанітарна служба на неї не реагує.

Борщівник, хоч сам по собі не є отруйним, до нього категорично не можна торкатись – він є небезпечним при сонячній погоді. Проблема полягає в тому, говорить Дзвінка Калинець-Мамчур, що на державному рівні цю рослину не визнано карантинною.

«Коли гарна сонячна погода, то не можна знаходитись близько до борщівника, у нього є такі лепкі речовини, які на сонці можуть спричинити сильні опіки, навіть не торкаючись до нього. Тому він в тому плані несе небезпеку. Зараз він тільки почав кущитись. Ми маємо в Україні з ним проблему, тому що досі ця рослина не вважається каратинною і всі засоби боротьби – це ініціатива місцевих органів, тобто навіть в районах бути такі випадки, що він наростав вздовж дороги, і на нього витрачали бензин, щоб косити і якісь гроші, в принципі за це їх могли б штрафувати, тому що рослина не має «поганого» статусу», – коментує Дзвінка Калинець-Мамчур.

При цьому еколог зазначає, що ініціативні люди вже кілька разів писали звернення і до депутатів, і в кабмін, щоби це питання врегулювати.

«Хто має боротись з отруйними рослинами? Безперечно треба писати до місцевих органів влади, якщо ні, то хоча б, щоби люди весь час скошували, щоби не опікатись».

Еколог неодноразово на нарадах минулого року звертала увагу голови адміністрації Олега Синютки на боротьбу з борщівником, на що він обіцяв, що його служби будуть боротись з цією рослинністю.

«Тому я думаю в міста також знайдуться засоби, щоб не допустити небезпеки для містян… Хоча я минулого року бачила борщівник серед бернардинського подвір’я,  були випадки, що у Стрийському парку жалило…, тому ми маємо у Львові ту проблему», – констатує еколог і радить львів’янам звертатись у фітосанітарну службу на Вітовського.

«І нехай фітослужба дає собі раду… Минулого року я зафіксувала у місті велику кількість амброзії. Ця рослина вже є небезпечною, тому що дає пилок і не треба бути до неї близько – достатньо бути в районі, де є достатня кількість пилку. Вона в серпні-вересні пилить, я дзвонила кілька разів у службу, казала, на яких вулицях вона росте, але ніхто нічого не робив. Зокрема, я зафіксувала амброзію на вулиці Чупринки, біля Церкви Климентія – на схилі, а також на узбіччях вздовж залізничних колій, зокрема на Знесінні, на Новознесенській, де є колія», – розповідає Дзвінка Калинець-Мамчур.

«Цю проблему треба вирішувати – нехай люди дзвонять, вимагають, треба боротись, сама вона безперечно не вирішиться», – підсумувала еколог.