У Львові таки є служба контролю, яка ловить «зайців» в електротранспорті

logo


З кінця літа у львівських тролейбусах і трамваях почала працювати нова служба контролю. Зараз на маршрутах всього 15 інспекторів, які мають право штрафувати «зайців», однак ЛКП «Львівелектротранс» шукає ще працівників.

Про це повідомив речник ЛКП «Львівелектротранс» Антон Лягушкін, пише ЛЬВІВ СЬОГОДНІ з посиланням на IA ZIK.

На маршрутах працюють інспектори служби безпеки ЛКП. Вони мають відповідні посвідчення контролера, а також квитанції для стягування штрафів. А. Лягушкін додав, окрім них до контролю можуть бути залучені інші працівники ЛКП «Львівелектротранс», та вони не можуть штрафувати.

Речник ЛКП «Львівелектротранс» запевнив, що така схема працює ефективніше, ніж попередня.

«Але є проблема, що згідно із законодавством, якщо людина не оплатила проїзд і не починає хамити інспектору, то її лише висаджують на наступній зупинці. Ніде у Європі такого нема. Всюди стягують штраф, бо це є адміністративне порушення», – додав речник Львівелектротрансу.

Він повідомив, що загалом працює 15 інспекторів, однак у ЛКП є ще вакантні посади: «Тобто, ми набираємо інспекторів. Відповідні оголошення можна почути у трамваях і тролейбусах».

Інспектори не мають спеціальної форми. При собі у них є посвідчення, жетон контролера, маршрутний лист і квитанції на оплату штрафу.

«Інспектор підходить і пред’являє своє службове посвідчення, жетон. Також пасажир може перевірити, чи він (інспектор, – ред.) закріплений на маршруті. За оплату штрафу інспектор видає квитанцію», – повідомив А. Лягушкін.

«Інспектори належно виконують свою роботу, але тут потрібно більше уваги зі сторони міста. До прикладу, залучення «Муніципальної дружини». Адже це правоохоронний орган, і люди з ними (муніципалами, – ред.) не можуть себе так нахабно поводити, як із інспекторами, – наголосив Лягушкін. – Було б добре, якби «Муніципальна дружина» і Національна поліція провели кілька рейдів разом з нашими інспекторами, щоб люди розуміли, що проїзд без квитка – це банальна крадіжка, адже підприємство не отримує грошей».

Речник Львівелектротрансу зазначив, що найпроблемнішим є 12-й тролейбусний маршрут. Про це говорять і водії, і інспектори: «Там розміщено кілька навчальних закладів. Деякі студенти вважають таким собі дартан’янством безкоштовно їздити у тролейбусі. Наприклад, одного разу вони взагалі написали скаргу на водія, мовляв, який він нечемний, бо постійно оголошував, що потрібно оплачувати проїзд. Однак після того, як студенти не оплатили, він почав перевіряти квитки. До речі, водій має право контролю, але не стягувати штраф».

А. Лягушкін додав, на новому трамвайному маршруті на Сихів уже також є порушники.

«Інспектори фіксують там порушників. Однак багато хто скаржиться, що немає кіосків на зупинках. Це питання ми вирішуватимемо з Львівавтодором і міською радою», – зазначив він.

Нагадаємо, у травні ЛМКП «Львівелектротранс» ліквідувало службу контролю. Як повідомив керівник транспортного управління Віктор Щир, управління транспорту та зв’язку Львівської міської ради отримувало багато скарг на роботу контролерів у трамваях та тролейбусах міста. Більшість негативних відгуків залишали туристи.

Пізніше стало відомо, що у Львівелектротрансі з’явиться нова служба контролю, яка функціонуватиме у частині Служби фінансової безпеки. Саме вона опікуватиметься безквитковими пасажирами в електротранспорті.