У Львові триває форум національно-культурних товариств Львівщини

logo
33736_u_lvovi_trivae_forum_nacionalno_kulturnih.jpeg


Захід має назву «25 років разом у незалежній Україні» і присвячений річниці Незалежності. Відразу ж варто зазначити, що у Львівській області живуть представники близько ста національностей. Офіційно ж, за інформацією ЛОДА, на Львівщині зареєстровано 57 обласних і місцевих національно-культурних товариств.

Першим пунктом у програмі львівського інтернаціонального форуму був тематичний «круглий стіл», участь у якому взяли керівники міста й області, також – директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України (до слова – екс-львів’янин)  Андрій Юраш, представники дипломатичних представництв, звичайно ж – національно-культурних товариств Львівщини та експерти з питань етнонаціональної політики.

Вітаючи присутніх на зібранні, що відбувалося в облдержадміністрації, голова ЛОДА Олег Синютка зазначив, що форум має стати доброю точкою відліку публічної співпраці. «На моє глибоке переконання, на Львівщині жодна нація, жодне товариство, яке об’єднало людей того чи іншого походження, не мають відчувати жодного дискомфорту, позаяк усі ми – громадяни України й однаково переймаємося долею нашої держави», – сказав керівник області і закликав національно-культурні товариства надавати пропозиції щодо реалізації спільних проектів, а у разі виникнення будь-яких проблем негайно інформувати владу.

Своєю чергою, представник Міністерства культури Андрій Юраш схвалив пропозицію щодо створення у Львові Будинку національних культур.

Загалом учасники форуму обговорювали різні аспекти взаємодії, комунікації та обміну культурними надбаннями.

Завершилося зібрання підписанням меморандуму з формулюванням «задля консолідації українського суспільства».

Опісля представники національно-культурних товариств Львівщини пройшли центральною частиною міста зі 150-тиметровим Прапором України – від будівлі Львівської облради до пам’ятника Тарасові Шевченку (з вул. Винниченка до проспекту Свободи).

На площі біля пам’ятника Кобзареві має відбутися концерт за участю художньо-мистецьких колективів національно-культурних товариств Львівщини.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...