У Львові триває суд над завідувачем пологового відділення

logo
40153_u_lvovi_trivae_sud_nad_zaviduvachem_polog.jpeg


10-го листопада Галицький районний суд висунув обвинувачення у причетності до смерті дитини 2,5 роки тому Олегу Данкову – завідувачу поголовим відділенням комунальної 3-ї міської клінічної лікарні Львова. Лікарю, якого підозрюють у неналежному виконанні професійних обов’язків, суд обрав запобіжний захід.
www.absoluteworld.com

www.absoluteworld.com

Розслідування смертельного випадку у пологовому будинку на вул. Раппопорта у Львові тривало 2,5 роки. 10-го листопада відбувся суд, на якому лікарю висунули звинувачення в присутності батька померлої дівчинки Остапа Пудляка та інших родин, які втратили малят у цьому пологовому, – інформував IA ZIK.

Суддя Катерина Котельва відхилила пропозиції прокуратури та слідства відсторонити Олега Данкова від посади та обрати у якості запобіжного заходу домашній арешт, аргументуючи це недостатністю доказів слідства та тим, що упродовж 2-х років підозрюваний працював без порушень та не перешкоджав слідству. Таким чином, суд обрав «особисте зобов’язання» як запобіжний захід, висунув завідувачу пологовим відділенням вимогу прибувати до слідчого та не покидати межі Львова без згоди слідства.

У коментарі для Tvoemisto.tv Остап Пудляк, батько дитини, яка померла 2,5 роки тому, пояснив: “Я подавав клопотання, щоб суд був відкритим для журналістів, у тому числі із фіксованими камерами. Однак суддя вимагала, щоб журналісти і родини потерпілих покинули приміщення суду у зв’язку із конфіденційністю інформації про підозрюваного. Я був присутній усе слухання й можу сказати, що на ухвалі суддя повторила все сказане, тому ситуація виглядає дивно”. Також Остап Пудляк наголосив: “Рішення судді оскарженню не підлягає, очевидно, вона мала підстави для прийняття саме такого рішення. Поданням апеляції займатиметься прокуратура, інформації щодо цього я не маю”. Свою мотивацію потерпілий батько прокоментував: “Я бачу, що в соцмережах це все називають жагою помсти й крові. У душі я не тримаю образи на лікарів, причетних, на мою думку, до смерті моєї дитини. Як би я не старався, що би не робив, дитину повернути не зможу ніяк. Однак, сподіваюся, мої дії повпливають на те, щоб поняття смертності через недбалість чи недостатню увагу лікарів зменшилось, а то й зникло”. 

Тим часом у соцмережі створили флешмоб на підтримку лікаря Олега Данкова – #дякуюданков. Жінки, які народжували у пологовому будинку на вул. Раппопорта, викладають на сторінці у Facebook фотографії своїх дітей та висловлюють вдячність завідувачу відділення за допомогу у складних випадках.  Крім того, вчора, 16-го листопада, організатори прийняли рішення  “надіслати документ під назвою “Заява” від кожного бажаючого долучитися та підтримати лікаря, на адреси голів ЛОДА, ЛМР, Прокуратури м. Львова та Управління Поліції”.

“Я щиро поважаю думку кожного, якщо вона є конструктивна, не маніпулятивна і доречна. Я радію за кожного, у кого народилося щасливе і здорове дитя. Я маю зараз доньку, яку обіймаю щовечора, і раджу це робити всім, бо інколи буває, що обнімати немає кого”, – пояснив свою позицію щодо флешмобів у соцмережах Остап Пудляк. 

Опублікувала Людмила Рубцова

 


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...