У Львові в галереї “Меланка-арт” представили експозицію “Відверто”

logo


Учасники проекту – так звана Група 8, і це знані добре знані не тільки у Львові художники, скульптори і керамісти Тарас  Бенях, Володимир Стецула,  Зоряна Гарбар, Наталя Савка, Олександр Войтович, Юрій Царенко, Іван Дудич та Василь Бабій.

Також в рамках виставки “Відверто” можна оглянутим колекцію прикрас представниці львівської школи техніки гарячої емалі Роксоляни Козій.

«Відверто, не приховано, сміливо, без кон’юнктур … Посміятись, подратувати, висловитись та проголосити… Вільна тема. Може, конфліктна і трохи скандалу, але без пафосів та претензій… Просто розслабитись, та показати справжнє!» – говорять про виставку «Відверто», мистецьким куратором якої є художник Олександр Войтович, її організатори.

До слова, Олександр Войтович – здебільшого майстер жіночого образу. Основна тема його творчості – портрет та оголена натура. «Алегорія в обцасах», «Екстаз – вихід за межі повсякденності», «Спокуса св. Антонія», «Нічний портрет», Siesta – ось неповний перелік проектів художника, що мали значний резонанс у рідному авторові Львові. При тому Олександр – автор лику святого Папи Івана Павла ІІ, котрий освятили  й встановили близько року тому у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла (вул. Театральна, 11) у Львові. А загалом у цій церкві є кілька полотен Войтовича.

– Як чуєтеся тепер у храмі, де є п’ять картин, що вийшли з-під вашого пензля?

– Інакше, ніж коли заходжу у галерею і бачу там свої картини. По-перше, ці роботи, крім Папи, я малював у храмі – мав на хорах місце. Це була дуже цікава робота, тому що переді мною були твори попередників і творив в атмосфері духовного співу.

– Як поєднується у художника Войтовича еротика з релігією, тілесне й духовне?

– Таке поєднання у мене – цілком свідоме. Я робив кілька мистецьких проектів. Наприклад, у «Зеленій канапі» – виставка мала назву «Спокуса святого Антонія». Також у Музеї ідей – це була експозиція «Екстаз – вихід за  межі повсякденності». У Києві  Молодому театрі представляв проект  «Саломея і не тільки»… Також читав лекцію на тему такої діалектики у своїй творчості. Це поєднання є пошук гармонії, пошук дотичності між отими вічними поняттями.

Щодо експозиції «Відверто» в галереї «Меланка-арт» (вул. Лесі Українки, 8), то вона триватиме до 20 жовтня.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів