У Львові відбудеться фестиваль «Відкриваємо Падеревського»

logo
36930_u_lvovi_vidbudetsja_festival_vidkrivaemo_.jpeg


Це вже п’ятий такий міжнародний музичний захід пам’яті видатного польського  піаніста, композитора, політика і доброчинця Ігнація Яна Падеревського (1860 – 1941).

Головною ідеєю форуму є популяризація польської культури та ознайомлення із репертуаром світового рівня з національної музичної скарбниці. Про це «Дню» повідомили у Львівській філармонії і додали, що надзвичайно вагомим і невід’ємним елементом програми кожного з фестивалів є включення до репертуару шедеврів української класики, а також різні форми творчої співпраці українських та польських митців на сцені у Львові.

Головний організатор – Польсько-українська фундація ім. Падеревського. Співорганізатори – Львівська філармонія та Товариство «Польська спільнота». Артистичний директор – піаністка, лауреат та дипломант багатьох міжнародних конкурсів Маріанна Гумецька.

Цьогорічний фестиваль триватиме з 11 до 14 листопада і традиційно об’єднає видатних польських артистів з відомими українськими музикантами, запросить для виступів у Львові своїх виняткових друзів, а також визнаних у світі майстрів, які ще не мали нагоди виступити на концертах фесту. «Ми переконані, що участь у заході Маестро Єжи Максим’юка і таких знаменитостей, як Лєшек Можджер, Кшесімір Дембський, Кароль Радзівоновіч, Анета Лукашевіч, Анна Юркштовіч, визнаних і улюблених українських музикантів Маріанни Гумецької, Володимира Сивохопа, також – струнного квартету PHOENIX, симфонічного оркестру Львівської філармонії, молодіжного симфонічного оркестру «INSO-Львів» та Галицького камерного хору, зробить фестиваль цікавим для публіки», – вважає голова Польсько-української фундації ім. Падеревського, генеральний директор фестивалю Адам Бала.

Зокрема, слухачам представлять єдину оперу Ігнація Яна Падеревського  –  «Манру». Прем’єра нової концертної версії, створеної Єжи Максим’юком спеціально для п’ятої едиції фестивалю, буде виконана під батутою Маестро з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії і Галицьким академічним камерним хором. Сольні партії доручено визнаним у цілому світі виконавцям цієї музики.

Також, звичайно, відбудеться вручення відзнаки PADEREWSKI. Бронзові статуетки отримають особи або організації, що винятково проявили себе у діяльності на користь українсько-польського поєднання, промоції і популяризації творчості Падеревського.

«Ідея створення мистецької події, пов’язаної з іменем Ігнація Яна Падеревського, й надалі служить нагодою взаємного культурного збагачення польського та українського народів, що видається сьогодні особливо важливим та актуальним», – наголошують організатори фестивалю.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...