У Львові відбудуться вечори пам’яті Івана Миколайчука та Богдана Ступки

logo
35692_u_lvovi_vidbudutsja_vechori_pam_jati_ivan.jpeg


У першому проекті, присвяченому 75-літтю двох геніальних акторів,  будуть представлені уривки за участю киян і львів’ян – Ади Роговцевої, Раїси Недашківської, Ольги Сумської, Лариси Кадочникової, Остапа Ступки, Федора Стригуна та Таїсії Литвиненко. Музичну частину представлять, зокрема, Герой України композитор Мирослав Скорик та прима Віденської опери Вікторія Лук’янець. Про це «Дню» розповіла керівник інформаційного відділу Львівської опери Надія Труш, де, власне, й відбуватиметься 9 листопада подія.

Іван Миколайчук (1941 – 1987) – актор, режисер, сценарист, лауреат Національної премії ім. Тараса  Шевченка (посмертно). У його творчому доробку – 34 ролі у кіно, 9 сценаріїв (серед яких, зокрема,  «Білий птах з чорною ознакою», «Вавилон ХХ», «Небилиці про Івана») та 2 режисерські роботи.

Богдан Ступка (1941 – 2012) – актор, народний артист України, Герой України. Творчу кар’єру розпочинав у Львові – у Театрі ім. Марії Заньковецької, продовжив – у Київському театрі ім. Івана Франка. Зіграв більше 100 ролей у театрі та знявся у понад 120 фільмах.

Трохи згодом, 14 листопада, у Театрі ім. Марії Заньковецької відбудеться вечір пам’яті Богдана Ступки «Крила. Вечір з Богданом».

У центрі уваги авторів вечора, а це актори Театру Франка, – історія життя Богдана Сильвестровича, отож головними виконавцями-оповідачами будуть син та онук Майстра – Остап та Дмитро.

За словами  провідного редактора літературної частини Театру Заньковецької Лесі Кічури, «для повноти враження та ефекту присутності Богдана Ступки творча група, яка працює над втіленням проекту, використає сучасні мультимедійні технології, за допомогою яких глядачі ознайомляться з ексклюзивними кінодокументами зі сімейного архіву Богдана Ступки та з фрагментами його інтерв’ю для різних часів теле- та кінопрограм».

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.


Реклама

А поділитися?