У Львові відбулась всеукраїнська конференція «Екозагрози. Як попередити і протистояти»

logo


Сьогодні, 8 липня, у Львові відбулась всеукраїнська конференція «Екозагрози. Як попередити і протистояти». Одним із співорганізатором заходу виступило об’єднання українок «Яворина». Голова цієї організації Ірина Сех в коментарі Гал-інфо розповіла, що основною метою зібрання стало якнайширше обговорення екологічних загроз та протидія їм, а також обмін досвідом.

У заході взяли участь близько 80 учасників із цілої України. 

“Тут є представники із цілої України, у кожного із них своя історія розв’язання екологічних проблем. Саме тому на конференції ми очікуємо порад та рекомендацій від екологів, активістів, депутатів, як  попереджувати екологічні біди та боротися з їхніми наслідками. Ми нещодавно пережили Грибовицьку трагедію, тому це все і варто обговорити на всеукраїнському рівні”, – зазначила Ірина Сех.

Отож, на конференції було порушено цілу низку питань. Зокрема, як громадськість може впливати на розв’язання екологічних проблем, роль громад та місцевих рад у їх попередженні, а також як правильно поводитись із відходами. Окремою темою стала ситуація на Грибовицькому сміттєзвалищі, що біля Львова.

Зокрема, Марко Шпікула, голова Львівської обласної громадської організації “Комітет екологічного порятунку” проблеми Грибовицького сміттєзвалища зазначив: “На мою думку, жодна громада у Львівській області нині не дозволить будувати полігон на їхній території. Відтак, чи не єдиним варіантом виглядає побудова сміттєпереробного заводу біля старого сміттєзвалища. Власне, спершу якнайскоріше слід побудувати сміттєсортувальну лінію, а вже згодом і сміттєпереробний завод.”, – сказав Марко Шпікула.

Водночас, за його словами, на Грибовицькому сміттєзвалищі треба вжити заходів безпеки, щоб запобігти можливим обвалам. Річ у тім, що сміттєзвалище має вертикальні стіни, які подекуди сягають 80 градусів, тому потрібно робити підпірні стіни, щоб більше не сталось зсувів сміття.

“Більше того,  Грибовицьке сміттєзвалище можна зробити, умовно кажучи, похилим. Для цього треба лишень змонтувати просту сортувальну лінію. Відходи ж, які неможливо у щось переробити, пресують, із них виходить вода, а потім їх обмотують плівкою і складають – це дозволить зробити схил”, – зазначив голова Львівської обласної ГО “Комітет екологічного порятунку”.

Осип Нагур, екс-депутат Львівської обласної ради, торкнувся теми населених пунктів Львівщини, в яких в рази перевищені норми екології. За його словами, це Борислав, Стебник, Новий Розділ, Червоноград та Соснівка.

“Для прикладу, у Бориславі забруднення повітря подекуди у 24 рази перевищує норми, води – у 18 разів, грунтів – у 54. Щороку ситуація у цьому місті погіршується. Внаслідок цього  місті спостерігається  найкоротша тривалість життя,  високий рівень онкозахворювань, серцево-судинних та дихальних шляхів”, – зазначив Осип Нагур.

За результатами конференції була ухвалена відповідна резолюція.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

НА ГОЛОВНУ