У Львові відкриється Міжнародна виставка графіки

logo


У Львові в рамках Міжнародного мистецького форуму графіки «Leopolis -2016» відкриється І Міжнародна виставка графіки в класичних техніках друку (estampa). 237 роботи в техніці естампа експонуватимуться у Львові.

Виставка відкриється у Національному музеї імені Андрея Шептицького 3 листопада. На першій Міжнародній виставці малих форм графіки та естампу будуть широко представлені графічні твори видатних художників з України, та з країн Євросоюзу та Східної Європи, Азії, Африки, Північної Америки і Південної Америки.

І Міжнародна виставка графіки в класичних техніках друку

«Класичні техніки графіки передбачають дуже великий відсоток фізичної близькості митця до інструментів – довготривале різьблення на металі, затирання фарби, друк. Таким чином художник продукує не тільки зображення, але і передає власну енергію роботі, надаючи їй особливого, когнітивного сенсу. Графічні твори – це безсловесні фоліанти, і в свою чергу саме рукописи подарували їм життя…», – вважають організатори.

Вони наводять такі цифри: 34 країни, 117 учасників, 370 робіт, які було надіслано, 237 з них було відібрано для фінальної експозиції, 5 залів Національного музею імені Андрея Шептицького вмістили в себе експозицію. Це – перша міжнародна виставка графіки такого масштабу в історії незалежної України.

ZAXID.NET попросив Романа Білявського, голову оргкомітету, організатора Міжнародного Форуму графіки, докладніше розповісти про цей масштабний проект.

Підготовка до виставки

Чому вирішили присвятити проект саме естампу?

Класичні техніки глибокого та високого друку мають більший розвиток у світі ніж у нас. Ці техніки поступово вмирають через швидкий розвиток цифрових носіїв та дорожнечі у виготовленні, браку естампних майстерень. Тож ці техніки та традиції, на жаль, втратити й історію шкіл друкованої графіки в Україні.

Тому наш проект покликаний насамперед дати новий розвиток естампу в Україні та знайти підтримку й однодумців.

Українська графіка є достатньо інтегрованою у світовий контекст – вона має більше шансів бути побаченою деінде, аніж у країні походження. На рівні з нею є висока майстерність виконання, незамиленість тем та художніх засобів, постійний пошук та вдосконалення, відсутність пафосу та щирість.

Особистість художника завжди лишає відбиток у творчості, а тут ми говоримо про цілу націю. Українська графіка на мапі загального мистецтва існувала, існує та буде існувати, але через брак інформації щодо цього, через брак належного висвітлення даного питання складається чи не протилежне враження.

В усіх художників, які будуть представлені на нашій виставці, є роботи, що знаходяться в приватних колекціях чи в колекціях музеїв по всьому світу, наше мистецтво є визнаним, але, як це часто буває, не нами. Насправді, це окреслює перспективу розвитку графічного мистецтва і якщо є напрям, то обов’язково буде і рух.

Підготовка до виставки

Які країни братимуть участь у виставці? 

На виставці будуть представлені роботи учасників приблизно із 35-ти країн. Це – Аргентина, Бангладеш, Канада, Бразилія, Китай, Чорногорія, Польща та інші країни.

Хто представлятиме України?

Нашу країну представлять художники зі Львова, Києва, Харкова, Одеси… Переважно це будуть представники молодої генерації митців.

Чи матиме проект продовження?

Так. У планах є зробити його щорічним Нам би дуже хотілось об’єднати митців, інтелектуалів, громадські ініціативи та інституції, органи влади та бізнес структури для реалізації важливого культурного проекту, який додатково зможе утвердити наш регіон як місце успішної реалізації цікавих та креативних ідей.

Фото: Міжнародна виставка графіки в класичних техніках друку/Facebook