У Львові відкрили персональну виставку художника Любомира Медведя

logo
25832_u_lvovi_vidkrili_personalnu_vistavku_hudo.jpeg


Масштабну експозицію «Генезис» з нагоди 75-ліття лауреата Національної премії ім. Тараса  Шевченка, народного художника України, академіка, професора Любомира Медведя розгорнуто у Палаці мистецтв.

Привітати Майстра з ювілеєм прийшла сила-силенна людей. Немаленький конференц-зал, де перебігала урочиста частина, що передувала відкриттю експозиції, не вмістила й третини публіки. Вщерть був заповнений і вестибюль, і сходи до виставкових, з картинами Медведя, залів.

Тішить, що серед охочих вшанувати Любомира Мирославовича було дуже багато студентів. Також – такі знакові особистості, як академік-секретар відділення теорії та історії мистецтв НАМ України, завідувач кафедри теорії та історії мистецтв Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Олександр Федорук, ректор Львівської академії мистецтв професор Володимир Одрехівський, проректор ЛНАМ, історик мистецтва, професор Роман Яців, лауреати Національної премії ім. Тараса Шевченка письменник Ігор Калинець та фотохудожник Василь Пилип’юк,  екс-міністр освіти і науки України, доктор фізико-математичних наук, професор Іван Вакарчук, генеральний директор Львівського національного театру опери і балету ім. Соломії Крушельницької  Тадей Едер, народний художник України Анатолій Криволап, генеральний директор Національного музею ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан, головний художник Львівської опери Тадей Риндзак…

Варто додати, що експозиція «Генезис», за задумом Любомира Медведя, вийшла за рамки суто живопису – її доповнили інші види мистецтва: література, музика і театр.

Детальніше про перебіг події – у наступних числах «Дня».

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА.


Реклама

А поділитися?