У Львові відкрили виставку таємничої художниці

logo
36910_u_lvovi_vidkrili_vistavku_taemnichoji_hud.jpeg


У львівській галереї “Дзига” відкрилася виставка художниці HENYK. Особистість художниці є цілковито засекречена. Про неї відомо лише декілька фактів – родом вона із Полтави і називається Євгенія. Свого прізвища називати не хоче. Із таємничої своєї історії розкрила лише походження псевдо Ґеник.

“Ну, можливо, тому, що мене так тато називає. І мені так подобається. Насправді я – Євгенія. А прізвище не говоритиму”, – розповіла художниця.

Крім того відомо, що дівчина закінчила відділ реставрації творів мистецтва Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша.

Усі представлені на виставці роботи намальовані у жанрі абстракціонізму. Саме із таким жанром художниці працюється найкраще. Проте з абстракціонізму Ґеник виокремлює мінімалізм. За словами художниці, це її посил глядачеви.  У режимі формального мінімалізму, на стику абстрактного експресіонізму, естетики сюрреалізму і гротеску артикулюється авторське метафоричне мислення художниці з її особливою схильністю до медитації та емоційності при візуалізації певних внутрішніх станів. Протеже мисткині є знаний у світі авангардист Петро Гулин.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів


Реклама

А поділитися?