У Львові відзначали 98-му річницю проголошення ЗУНР

logo
36004_u_lvovi_vidznachali_98_mu_richnicju_progo.jpeg


Сьогодні, 1 листопада, у Львові відзначають 98-му річницю проголошення Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) чи як ще називають події цього дня – Листопадовий зрив. З нагоди цього “Товариство з пошуку жертв війни “Пам’ять” організувало реконструкцію подій тих часів. Так під стінами Львівської ОДА, в 1918 році вона була одна із стратегічних будівель Львова і, відповідно, українці її захопили, розгорнули справжній блок-пост. Кілька членів товариства у відповідній уніформі постійно несуть там варту. Крім того, до будівлі підігнали справжній броньований автомобіль.

“Це копія броньованого автомобіля, який випускали у 1915-1916 роках, тобто в період  І Світової війни. Коли вона завершилася, українці, як вояки Австро-Угорського війська, мали одяг і спорядження, зброю і техніку, і вони це використали проти польського війська, в боях за свою столицю і свою народну республіку», – розповів голова “Товариства пошуку жертв війни “Пам’ять” Любомир Горбач. 

На блок-пості діє також польова кухня. Відвідувачі можуть подивтися і на зброю, якою тоді воювали – гармату, кулемет, гвинтівки, гранати. Таким чином реконструктори хочуть нагадати, наскільки важливою історичною подією було проголошення ЗУНР. Аже до цього часу уся ця територія перебувала сотні років під владою інших держав. 

Довідка. Листопадовий чин (також Листопадова революція, Листопадовий переворот, Листопадовий зрив, Першолистопадове повстання) — українське повстання, організоване в ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року Українською Національною Радою силами Українських січових стрільців в Королівстві Галичини і Волині, коронній землі Австро-Угорської імперії з метою встановлення влади Української Держави (названої згодом «Західноукраїнська Народна Республіка») на землях, на які вона обґрунтовано претендувала. У результаті утворилася держава площею 70 тис. км², що викликало невдоволення Польщі, яка розв’язала українсько-польську війну 1918-19 років для захоплення Галичини.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів


Реклама

А поділитися?