У Львові відзначили 98-му річницю створення ЗУНР. Фото

logo
36054_u_lvovi_vidznachili_98_mu_richnicju_stvor.jpeg


Сьогодні, 1-го листопада, у Львові військові виставили блокпости біля головних владних будівель облдержадміністрації та міськради.
фото: facebook.com/evgeny.kraws

фото: facebook.com/evgeny.kraws

Озброєні люди з стрілецькою зброєю, гарматами та бронемашинами роздавали перехожим листівки. У такий спосіб активісти ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» влаштували театралізоване дійство «Львів – столиця ЗУНР». Так у Львові відзначили 98-му річницю створення ЗУНР. Центральними вулицями міста проїхав військовий автомобіль «Фіат» зразка 1916 року.

 «У ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року українські військові почали захоплювати у місті Львові важливі адміністративні будівлі: міську Ратушу, а також і Галицьке намісництво ― це сьогодні будівля Львівської облдержадміністрації. Тут був представник Австро-Угорської імперії в Галичині як сьогодні губернатор. Тоді було прийнято рішення передати 1 листопада владу в Західній Україні, яка належала до Австро-Угорської імперії, Польській державі. І тоді українці, зокрема Дмитро Вітовський, вирішили цю владу перехопити у Польщі. І, відповідно, вони зайняли ці адміністративні будівлі. І десь близько другої години дня представник Австрійської влади Карл фон Гуйн, замість передати цю владу полякам, передав українцям». Саме такі «живі» дійства в найкращий спосіб привертають увагу та зацікавлюють людей історією», ― зазначив голова Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» Любомир Горбач.

В імпровізованому таборі вояки в строях Січовийх стрільців облаштували польову кухню та пригощали усіх гороховою кашею.

<p right;”=”” style=”text-align: right;”> Фото та інформація зі сторінки Evgeny  Kraws

А поділитися?Вам має сподобатись...