У Львові військові комісари з журналістами завітали до призовників

logo


У вечірнє турне за призовниками вирушили військовики разом із журналістами. На «полювання» вийшли, коли зайшло сонце. Мета – роздати повістки потенційним строковикам. Однак за більш як тригодинний рейд представники військкомату здебільшого «цілували клямки», слухали мелодії домофонів та лише зрідка спілкувалися з родичами призовників. Жодної повістки так і не вручили.

Перша перешкода на шляху до вручення повістки – домофон. Саме на цьому найчастіше й завершуються намагання представників військкомату потрапити до будинку. Навіть якщо у нього відповідають мешканці, то до будинку не впускають, а призовників не виявляється вдома.

«Дуже багато випадків, що родичі чи батьки повідомляють, що вони за кордоном чи за межами Львова, на заробітках десь», – розповів заступник Сихівського військового комісара Павло Шуляк.

У Сихівському районі – майже 200 тис. осіб населення. На військову службу мають піти 60 юнаків зі спального масиву. Наразі ж зголосився лише 21 призовник. Застати призовника на місці – справжнє диво.

Навідуються до юнаків призовного віку, які не з’явилися до військкомату упродовж десяти днів після оголошення призову. Їх вважають адмінпорушниками. Якщо ж юнак отримав повістку та не з’явився і після цього, на нього очікує штраф – 119 грн, а займатися ним має уже поліція.

«Якщо він не з’являється, ми направляємо списки у Нацполіцію. Також, згідно чинного законодавства, вона має займатись розшуком таких громадян і доставкою до військового комісаріату», – пояснив т.в.о. комісара Сихівського району Михайло Саєнко.

Та навіть, якщо двері відчинять, шанси поспілкуватись із щасливим володарем путівки в армію – мінімальні. Поява військовиків на порозі, справжній стрес для родичів. Вони розказують різні історії про місце перебування призовників.

Таке оповіщення призовників недосконале, нарікають у військкоматах. А відповідальність за ухиляння від служби має бути більшою.

«Складніше попасти безпосередньо до житла, щоб поспілкуватися в найкращому випадку з призовником, вручити йому повістку або з батьками, щоб отримати інформацію, де знаходиться призовник. Зазвичай, дзвінки не працюють, двері залізні і оповістити призовника практично неможливо», – пояснив т.в.о. комісара Сихівського району Михайло Саєнко.

Підсумок більш як тригодинного рейду на Сихові – десяток квартир та жодної виписаної повістки. Цьогоріч на строкову службу від Львівщини мають призвати 700 осіб. Поки що набрали трохи більше половини.