У Львові визначилися з технологією сміттєпереробного заводу

logo
119365_u_lvovi_viznachilisja_z_tehnologieju_smit.jpeg


В міськраді запевняють, що сміття не буде спалюватися, а проходитеме технологію механіко-біологічної переробки.Фото надані Вадимом Ноздрею

Фото надані Вадимом Ноздрею

Про це в коментарі Tvoemisto.tv розповів керівник групи проекту ТПВ Львівської міської ради, директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря. За його словами, Львів не розглядає технологію сміттєспалювання, а обрав технологію механіко-біологічної переробки ТПВ. 

«Це походить від консультатів (Egis – авт.), це також частково було закладено в ТЕО, розроблене на замолення «Львівтеплоенерго». Воно не бездоганне, але там застосовується ця технологія, і ми продовжуємо проектно-вишукувальні роботи в цьому напрямку з урахуванням останніх результатів дослідження морфології сміття», – зазначив Вадим Ноздря.

Він повідомив, що з подібною технологією делегація Львівської міськради знайомилася у Польщі та країнах Балтії. Кінцевий продукт обробки відходів може застосовуватися як пальне, а також для пересипки шарів сміття під час рекультивації старих полігонів. 

Сміттєпереробний завод у Каунасі (Литва)

«Спочатку йде механічна сортувальна лінія, інколи є цех з ручного сортування – це залежить від рівня культури роздільного збору. Якщо його немає на 98% на рівні домогосподарств і мешканців, доводиться встановлювати ручне відсортовування перед потраплянням відходів на лінії та сортувальні барабани. Далі є система оптичного розділення і сортування, потім система магнітної сепарації, яка відокремлює метал. Органічна фракція потрапляє до потужностей компостування або стабілізаційних тунелів, які її висушують, після чого органіка вже не є шкідливою з точки зору фільтратів та біогазу, суттєво зменшується в об’ємі», – описав технологію Вадим Ноздря. 

Tvoemisto.tv у червні направляло запит департементу ЖКГ Львівської міськради та ЛКП «Львівтеплоенерго» для отримання документу з описом технології будівництва заводу, але відповіді досі не отримало.

Зоя Красовська

Фото надані Вадимом Ноздрею


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...