У Львові власники квартир пікетували компанію-забудовника «Ірокс»

logo


Люди, що придбали квартири в компанії «Ірокс» у будинку на вул. Величковського, 61 у Львові, прийшли 23 липня до забудовника з пікетом. За їхніми словами, будинок мали здати в експлуатацію ще два роки тому, а важливих комунікацій досі не провели.

Майбутні мешканці будинку на Рясному вранці «привітали» свого забудовника оплесками. А згодом не впустили до кабінету. Такі концерти поміж покупцями квартир на Величковського, 61 та гендиректором компанії «Ірокс» відбуваються щотижня.

У тому будинку досі немає газу, хоч здати його в експлуатацію мали ще два роки тому. Директор компанії пояснює, що для оплати послуг «Львівгазу» бракує коштів. І бідкається: довелося самому придбати обладнання, яке начебто мав надати «Львівгаз».

«Ми справді купили і змонтували лічильники і все, що є змонтовано і зроблено. Це мав зробити «Львівгаз». За ті гроші, які ми витратили», ‒ каже Ігор Микичак.

Мовляв, є мешканці-боржники, що досі остаточно не розрахувалися. Людей це обурює.

Ігор Микичак показує список: так званих боржників начебто справді багато. Тільки ось мешканці кажуть: оплатити додаткові метри, тобто ті, які не співпадають із проектною документацією, мали б після завершення будівництва ‒ так написано в договорі. Та ось гендиректор «Іроксу» вважає, що «завершення будівництва» ‒ це лише зведення стін будинку.

Директор «Ірокса» пропонує й інший варіант: аби люди самостійно вимагали гроші у сусідів-боржників. Мовляв, так газ буде набагато швидше!

Нарікають мешканці, що в будинку й води немає. Вона є лише в підвалі. А на поверхах ‒ ні лічильників, ні води, ні труб. Та Ігор Микичак із цим не згідний.

«Цей корпус має насос зроблений, вода-каналізація зроблена, територія облагороджена. Зовнішня ізоляція є, штукатурні роботи викінчені», ‒ запевняє Ігор Пилипович.

Замовником цього об’єкта є міське управління МВС у Львівській області. За словами мешканців, «Ірокс» зводить будинок на їхній землі, натомість силовикам надає квартири. Тож допомоги вирішили просити у поліцейських ‒ у головному управлінні Львівщини. Після коротенької наради із правоохоронцями кажуть: їм підкинули інший варіант.

«Можливо, ті кошти, які ми маємо за додаткові квадратні метри ‒ там буквально кожна людина по 2-3 квадрати, які має доплатити. Ми без транзитного рахунку будемо просто відправляти на «Львівгаз», не включаючи сюди перерахунки на ПрАТ «Ірокс», ‒ каже Ольга Довганич. Вона купила квартиру у будинку на вул. Величковського, 61.

У будинку, де, за словами гендиректора, і вода, і світло, і облагороджена територія, мешканці кажуть: будинок ось так стоїть уже понад два роки. Тож куди подітися, багато хто не знає.

«В березні 2016 року він мав здати будинок в експлуатацію, ми мали би вже отримувати документи на квартиру. А зараз я живу в орендованій квартирі, 1 вересня я сюди збираюся зайти жити, бо мене виганяють із орендованої квартири», ‒ бідкається пан Володимир.

Ми ж на місці бачимо, що замість облагородженої території під будинком ‒ будматеріали й болото, в під’їздах немає світла, ліфти ‒ без кнопок, а вода ‒ хіба що з недоробленої ринви під дахом. І газом «навіть не пахне».

У «Львівгазі» пояснили: забудовник уклав договір, за яким мав би заплатити один 1 млн 900 тис. грн за всі роботи, обладнання й безпосереднє підведення газу до квартир.

«Те, що він собі купив обладнання, я за нього радий, що він купив, але то ж є певні умови, які треба виконувати і дотриматися законодавства. Якщо забудовник побіг наперед і почав купувати обладнання ‒ для чого це було робити? Є певна сума договору, яка укладена, заплатили ‒ ми купили, встановили. Ну є процедура. З цим забудовником що не об’єкт ‒ то проблемний», ‒ розповідає технічний директор ПАТ «Львівгаз» Павло Сербан.

Коли ж ці люди нарешті заїдуть до своїх квартир, наразі невідомо. Тим часом «Ірокс» зводить ще кілька об’єктів, незважаючи на те, що Ігорю Микичаку висунули підозри у шахрайстві й підробленні документів. Деякі новобуди ‒ без містобудівних умов і обмежень.