У Львові вперше в Україні відбудеться конгрес PEN-клубу

logo
108339_u_lvovi_vpershe_v_ukrajini_vidbudetsja_ko.png


7 липня, 2017 – 12:48

83-й форум міжнародної неурядової організації, яка з 1921 року об’єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів цілого світу, пройде 17–24 вересня (відразу після Форуму видавців).  І Львів стане першим в Україні містом, яке прийматиме такий важливий і масштабний захід. Тема, що її обговорюватимуть, – «Відстоювання правди у добу пропаганди».

«Насправді ми вагалися, де саме провести Міжнародний конгрес PEN, – говорить  програмний директор конгресу PEN  у Львові, президент Українського центру Міжнародного PEN -клубу Микола Рябчук. – Так, були внутрішні дискусії щодо того, проводити захід у Львові, Києві чи в Одесі. Львів’яни перемогли-таки, бо вважаємо, що Львів – це культурна столиця України, а Київ – фінансова і політична».

Вже відомо, що серед учасників 83-го конгресу будуть нобелівські лауреати Світлана Алексієвіч (Білорусь), Герта Мюллер (Румунія–Німеччина), Адам Загаєвський (Польща), Пітер Померанцев (Великобританія), Людмила Уліцька (Росія), Пол Остер (США), також наші Юрій Андрухович, Андрій Курков, Сергій Жадан, Олена Стяжкіна і ще 200 літераторів, котрі приїдуть до Львова  зі 101 країни.  

«До нас приїдуть люди, які у своїх країнах формують громадську думку, – зазначає Микола Рябчук. – Імідж України у світі великою мірою залежитиме від того, як вони побачать нашу країну, що про неї довідаються і як це зуміють ретранслювати своїм співвітчизникам. Звичайно, ми повинні якнайдостойніше використати такий шанс, щоби представити себе і, звісно, почути та зрозуміти інших».

Нагадаємо, що PEN -клуб – організація, спроектована як платформа для обміну думками для письменників. Назва цього творчого співтовариства  утворена від англійського «pen» – ручка, що є водночас абревіатурою слів Poets, Playwrights, Essayists and Novelists (поети, драматурги, есеїсти, романісти). PEN -клуб опікується промоцією літератури та якісної освіти на міжнародному рівні. Дуже важливою функцією організації є захист свободи слова та принципу безперешкодної трансляції думок у кожній нації та поміж усіма націями.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.


Реклама

А поділитися?