У Львові вшанували жертв Скнилівської катастрофи

logo
115286_u_lvovi_vshanuvali_zhertv_sknilivskoji_ka.png


27 липня, 2017 – 15:31

Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

Сьогодні, 27 липня, виповнюється 15 років із дня Скнилівської трагедії. Тоді, під час авіаційного шоу на Скнилівському аеропорті у Львові винищувач «Су-27УБ» впав у натовп глядачів. Загинуло 77 осіб (з них 28 дітей), а поранення різної важкості отримало понад пів тисячі людей. Скнилівська трагедія вважається наймасштабнішою в історії авіації.

В роковини трагедії родичі загиблих зібралися біля каплиці Всіх святих українського народу, яка знаходиться недалеко від аеродрому. Її збудували у першу річницю після трагедії. Тут відбулося Богослужіння, а також панахида за загиблими.

Після цього всі перемістилися до меморіального комплексу жертв Скнилівської трагедії, який розміщений уже безпосередньо на території. Добиралися до нього на власному транспорті, а також автобусі, який виділив аеропорт. Оскільки даний об’єкт режимний, то доступ сюди відкривають лише два рази в рік, в сам день трагедії і ще за кілька днів до цієї дати, щоб люди навели лад на пам’ятних плитах та навколишній території.

– Я тут втратив дочку та сина. Інші втратили батьків, дітей, а держава далі не визнає цієї трагедії. Ні колишня влада, ні теперішня не хочуть про це говорити. Таке враження, що ніби і нічого не було. От тільки люди загинули, але діла до того нема нікому. Тоді, коли тіла з моргу виносили, Кучма приїхав пяний і лише сказав, що хіба вони не знають, що на аеродромі літаки падають. Факти по цій трагедії і далі замовчуються. Адже 77 осіб то лише ті, кого впізнали. А скільки було просто біомаси, неідентифікованих решток. То жах просто. Родичі своїх рідних в кульочках з моргу забирали, щоб хоч щось поховати. В скількох після цього здоровя підкосило… Але владі нема діла до простих людей. Ніхто з вищого керівництва так і не покараний за це, а жертв катастрофи просто не визнають, – розповів Іван Куц.

На меморіальному комплексі священики також відслужили панахиду за загиблими та осв’ятали меморіальні плити. Після цього люди роз’їхалися по кладовищах вшановувати пам’ять загиблих.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів. Фото автора


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...