У Львові вшанували жертв Скнилівської катастрофи

logo


27 липня, 2017 – 15:31

Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

Сьогодні, 27 липня, виповнюється 15 років із дня Скнилівської трагедії. Тоді, під час авіаційного шоу на Скнилівському аеропорті у Львові винищувач «Су-27УБ» впав у натовп глядачів. Загинуло 77 осіб (з них 28 дітей), а поранення різної важкості отримало понад пів тисячі людей. Скнилівська трагедія вважається наймасштабнішою в історії авіації.

В роковини трагедії родичі загиблих зібралися біля каплиці Всіх святих українського народу, яка знаходиться недалеко від аеродрому. Її збудували у першу річницю після трагедії. Тут відбулося Богослужіння, а також панахида за загиблими.

Після цього всі перемістилися до меморіального комплексу жертв Скнилівської трагедії, який розміщений уже безпосередньо на території. Добиралися до нього на власному транспорті, а також автобусі, який виділив аеропорт. Оскільки даний об’єкт режимний, то доступ сюди відкривають лише два рази в рік, в сам день трагедії і ще за кілька днів до цієї дати, щоб люди навели лад на пам’ятних плитах та навколишній території.

– Я тут втратив дочку та сина. Інші втратили батьків, дітей, а держава далі не визнає цієї трагедії. Ні колишня влада, ні теперішня не хочуть про це говорити. Таке враження, що ніби і нічого не було. От тільки люди загинули, але діла до того нема нікому. Тоді, коли тіла з моргу виносили, Кучма приїхав пяний і лише сказав, що хіба вони не знають, що на аеродромі літаки падають. Факти по цій трагедії і далі замовчуються. Адже 77 осіб то лише ті, кого впізнали. А скільки було просто біомаси, неідентифікованих решток. То жах просто. Родичі своїх рідних в кульочках з моргу забирали, щоб хоч щось поховати. В скількох після цього здоровя підкосило… Але владі нема діла до простих людей. Ніхто з вищого керівництва так і не покараний за це, а жертв катастрофи просто не визнають, – розповів Іван Куц.

На меморіальному комплексі священики також відслужили панахиду за загиблими та осв’ятали меморіальні плити. Після цього люди роз’їхалися по кладовищах вшановувати пам’ять загиблих.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів. Фото автора