«У Львові вже рік гальмують процес перейменування вулиці на честь Папи Римського Івана Павла ІІ, хоча в Києві це зробили за кілька днів», – депутат Ігор Телішевський

logo


ivan pavlo ii 1На початку місяця у Печерському районі Києва вулицю Патріса Лумумби перейменували на вулицю Івана Павла II. Таке рішення прийняла Київська міська рада. Минулого року громадські активісти Львова теж зверталися до міського голови Андрія Садового із закликом перейменувати одну з вулиць міста на честь Папи Римського Івана Павла ІІ.

Відповідне звернення робив голова фракції «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» у Львівській міській раді Ігор Телішевський. Однак, тоді в.о начальника управління культури Михайло Мороз зазначив, що у Львові вже є ділянка яка носить імя Святого – Майдан Папи Івана Павла ІІ поблизу церкви Різдва Пресвятої Богородиці у Сихівському районі. Тому, враховуючи норму Закону України «Про присвоєння юридичним особам та обєктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» одне ім’я не може бути присвоєно двом об’єктам власності в межах міста. Натомість Михайло Мороз запевнив, що дане звернення ще розглядатиметься на засіданні комісії з найменування і перейменування вулиць, провулків, тощо.

«В такий спосіб громадськість Львівщини задекларувала б готовність до взаєморозуміння між українським та польським народами, попри намагання деяких політиків неоднозначно трактувати певні історичні події. Святий Іван Павло ІІ, який мав українське коріння, як для поляків, так і для українців є символом доброчесності, оптимізму, людяності, любові до ближнього. Відтак пропозиція назвати його ім’ям одну з вулиць Львова є закликом до порозуміння поміж простими людьми по обидва боки українсько-польського кордону», – наголосив Ігор Телішевський.

Депутат переконаний, що міська влада має переглянути своє рішення і враховуючи громадську думку перейменувати одну з вулиць Львова на честь Папи Римського Івана Павла ІІ. І закликає представників релігійних громад, громадськість Львова та інші політичні сили підтримати цю ідею. Як відомо, у червні 2001 року Папа Римський Іван Павло ІІ відвідав Україну.